صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / پیشنهادی برای تشکیل صندوق تهاتر کالای ایران و کره جنوبی

رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی مطرح کرد

پیشنهادی برای تشکیل صندوق تهاتر کالای ایران و کره جنوبی

رئیس اتاق مشترک جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی پیشنهاد کرد با تشکیل یک صندوق مشترک برای تهاتر کالا، روابط اقتصادی 2 کشور نزدیک تر شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، «حسین تنهایی» عصر امروز- سه‌شنبه- در سمینار مشترک فرصت های اقتصادی ایران و کره جنوبی افزود: از سال ۱۳۶۷ با کره جنوبی همکاری اقتصادی داریم و این همکاری قابلیت توسعه دارد.
وی اضافه کرد: در سال ۲۰۱۳ میلادی، صادرات نفت خام (شامل نفت خام) به کره جنوبی هشت میلیارد دلار بود و کره جنوبی چهار میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرد.
«در ۱۰ماه گذشته از سال ۲۰۱۸ میلادی مبادلات ۲ کشور به پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید که سهم صادرات ایران سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بود».
وی ادامه داد: کره جنوبی سومین شریک اقتصادی ایران بعد از چین و امارات است و با توجه به اینکه بسیاری از کالاهایی که ما از امارات وارد می کنیم در کشورهای دیگر تولید شده است، می‌توان گفت کره جنوبی دومین شریک تجاری ماست.
تنهایی گفت: کالاهای ساخت کره جنوبی مانند لوازم خانگی و خودرو که وارد ایران می شود معمولا مصرفی است، بنابراین مردم ایران نسبت به کالاهای این کشور آشنایی کامل دارند اما کالای صادراتی ایران به کره جنوبی مانند نفت و پتروشیمی، زیربنایی است. بنابراین مردم کره از محصولات وارداتی از ایران شناخت کافی ندارند.
رییس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی افزود: در دوران سختی، دوستی ها مشخص می شود و ما اکنون در شرایط سخت قرار داریم. اگر در این شرایط با یکدیگر همکاری کنیم، نشان می‌دهیم دوستان خوبی هستیم.
وی، مراودات مالی و حمل و نقل را ۲ موضوع اصلی همکاری های اقتصادی بیان کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز، امروز (سه شنبه) سمینار مشترک فرصت های اقتصادی ایران و کره جنوبی با حضور فعالان اقتصادی ۲ کشور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.
در این سمینار سفیر کره جنوبی در تهران و رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره حنوبی حضور داشتند.

اقتصاد*٩١٨٩*۶۹۸۴*۱۹۶۱*

همچنین مطالعه کنید:

ستاد توسعه صادرات

نقش اثرگذار تشکل‌های صادراتی در ستاد توسعه صادرات

              به گزارش کسب و کار نیوز، حمید زادبوم، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *