صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / ثبت اطلاعات ۳۹۴۶ مرکز درمانی در سامانه پزشک خانواده روستایی

ثبت اطلاعات ۳۹۴۶ مرکز درمانی در سامانه پزشک خانواده روستایی

مدیر ‌کل دفتر مدیریت خدمات عمومی بیمه سلامت گفت: تاکنون اطلاعات ۳ هزار و ۹۴۶ مرکز درمانی کشور در سامانه پزشک خانواده روستایی ثبت شده است.

پزشک خانواده

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر محمدرضا میرزایی با اشاره به سامانه پزشک خانواده روستایی در سازمان بیمه سلامت بیان کرد: این سامانه که از حدود ۳ سال قبل طراحی شده تاکنون اطلاعات ۳ هزارو۹۴۶ مرکز درمانی کشور در آن ثبت شده است.

وی ادامه داد: به درخواست وزارت بهداشت در حال حاضر ۶۳ دانشگاه علوم پزشکی کشور، حدود ۴۰۰ شبکه بهداشت و درمان شهرستان و ۹ نفر از مدیران ارشد مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت به سامانه پزشک خانواده دسترسی دارند که می‌توانند روند گزارش عملکردی خود را در آن مشاهده کنند.

مدیر ‌کل دفتر مدیریت خدمات عمومی بیمه سلامت گفت: سامانه پزشک خانواده روستایی در سال گذشته به‌روزرسانی شده است که البته نیاز به بازنگری دارد به طوری که قصد داریم در سال جاری گزارشات بیشتری را جهت بهره‌مندی دانشگاه‌ها و ادارات کل بیمه از آن دریافت کنیم.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی ادامه داد: تمام ادارات کل سازمان بیمه سلامت در استان‌ها در این زمینه باید پایش‌های یک ماهه انجام دهند تا نتایج و گزارش مراکز سلامت روستایی را به‌روز در آن ثبت کنیم تا در نهایت نواقص موجود برطرف شود.

میرزایی گفت: دفتر خدمات عمومی ۲۳ ردیف و ۳ گروه شامل پزشک خانواده روستایی، پزشک خانواده شهری و پیشگیری و ارتقاء سلامت دارد تا در نهایت با اقدامات خود شاهد اتفاقات مثبتی در اجرای پزشک خانواده داشته باشیم. بدون شک سازمان بیمه سلامت ایران در جهت اجرایی شدن این برنامه مهم در کل کشور نهایت همکاری را با وزارت بهداشت خواهد داشت.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

salamat

مصرف روغن ماهی در سلامت قلب مؤثر است؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،این توصیه بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *