صفحه اصلی / استان ها / کرمان / پیش‌بینی ایجاد بیش از ۲۲ هزار شغل در استان کرمان

پیش‌بینی ایجاد بیش از ۲۲ هزار شغل در استان کرمان

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: پیش‌بینی شده با بهره‌برداری از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در بخش دولتی 366 شغل و در بخش خصوصی نزدیک به 22 هزار شغل ایجاد شود.

اشتغال

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر “جعفر رودری” امروز ۲۷ آبان ماه در یکصد و شانزدهمین جلسه ستاد استان با دستور بررسی پروژه های اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه برنامه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شامل ۱۴ برنامه می‌باشد، افزود: تاکنون ۲۴۰ پروژه اقتصاد مقاومتی در دو بخش دولتی و خصوصی در استان کرمان تنظیم شده که از این تعداد ۱۶۶ پروژه دولتی و ۷۴ مورد مربوط به بخش خصوصی است.

رودری تصریح کرد: مجموع سرمایه گذاری مورد نیاز این پروژه‌ها بیش از ۵۵ هزار میلیارد تومان است که تاکنون ۱۲٫۶ هزار میلیارد تومان انجام شده که ۲۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به پروژه‌های دولتی و بیش از ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد مربوط به خصوصی است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: پیش‌بینی شده با بهره‌برداری از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در بخش دولتی ۳۶۶ شغل و در بخش خصوصی نزدیک به ۲۲ هزار شغل ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ۱۲۰ مورد از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان ۵۰ درصد کل طرح‌ها را شامل می‌شوند و ۹۸ درصد حجم سرمایه‌گذاری و ۸۶ درصد اشتغال را به خود اختصاص می‌دهند، اظهار کرد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بیشترین انرژی خود را روی این پروژه‌ها خواهد گذاشت و به تفکیک هر کدام از دستگاه‌های اجرایی پروژه ها احصاء شده و با حساسیت ویژه این موارد دنبال می‌شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بخش دولتی ۴۹ درصد و در بخش خصوصی ۳۵ درصد است که بعضا عدد اعلامی دستگاه‌ها با پیشرفت مالی و برنامه زمان بندی همخوانی نداشت و تعدیل شد گفت: به طور نسبی از برنامه زمان بندی نسبت به پیشرفت فیزیکی عقب هستیم.

رودری افزود: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان کرمان آمادگی همکاری برای رفع موانع را دارد و در صورت لزوم از طریق ستاد مرکز پیگیری خواهد کرد و لازم است ستادهای شهرستانی در برخی موارد بیشتر تقویت شوند و فرمانداران به صورت تکلیفی درگیر شده و پروژه‌ها را در شهرستان‌ها دنبال کنیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

بافت های تاریخی ۴ روستای استان کرمان

آغاز مستندسازی بافت های تاریخی ۴ روستای استان کرمان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, “فریدون فعالی” در تشریح جزییات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *