صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / تردید در افزایش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا را افزایش داد

تردید در افزایش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا را افزایش داد

قیمت طلا در بازارهای جهانی دیروز (جمعه) در پی اظهار نظر محتاطانه مقامات بانک مرکزی آمریکا مبنی بر اینکه سیاست این بانک در مورد افزایش نرخ بهره قطعی نیست، به طور چشمگیری افزایش یافت و یک درصد صعود کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز انگلیس، قیمت آنی یا تحویل فوری طلا در پایان معاملات دیروز بازار لندن با ۰٫۷ درصد افزایش نسبت به روز پیش از آن به یک هزار و ۲۲۱ دلار و چهار سنت در هر اونس رسید.
قیمت طلا این هفته در بازار لندن حدود یک درصد افزایش یافته است.
دیروز همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار لندن به یک هزار و ۲۲۵ دلار و ۲۹ سنت نیز رسید که بالاترین قیمت روزانه از هشت نوامبر (۱۷ آبان) است.
در معاملات آتی بازار «کامکس» آمریکا نیز دیروز هر اونس طلا با ۰٫۵ درصد کاهش نسبت به پنجشنبه گذشته به یک هزار و ۲۲۱ دلار و ۵۰ سنت رسید. در بازار آمریکا نیز قیمت هفتگی طلا بیش از یک درصد افزایش پیدا کرد.
دو نفر از مقامات بانک مرکزی آمریکا هشدار دادند که رشد اقتصادی جهان کاهش یافته و نرخ برابری دلار در برابر مجموعه ای از ارزهای اصلی به کمترین سطح خود در یک هفته اخیر رسیده است.
کاهش نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزها، طلا را برای خریدارانی که واحد پولیشان ارزی به جز دلار است، ارزانتر می کند و می توانند در مقایسه با گذشته، طلای بیشتری بخرند. افزایش خرید طلا نیز قیمت این فلز گرانبها را بالا می برد.
«ادوارد می یر» تحلیلگر شرکت «اف سی استون» آمریکا به رویترز گفت: وقتی (مقامات بانک مرکزی) در مورد کاهش رشد اقتصادی جهان صحبت می کنند، بعید است نرخ بهره را بسرعت یا بشدت بالا ببرند و این روی شاخص دلار اثر منفی می گذارد.
شاخص دلار که نرخ برابری دلار آمریکا در برابر مجموعه ای از ارزهای اصلی را اندازه می گیرد دیروز با ۰٫۵ درصد کاهش نسبت به روز پیش از آن به ۹۶٫۳۱ رسید.
دیروز در بازار لندن همچنین بهای پالادیوم با ۱٫۷ درصد افزایش به یک هزار و ۱۷۶ دلار و ۷۰ سنت، نقره با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۴ دلار و ۳۳ سنت و پلاتین با ۰٫۱ درصد افزایش به ۸۴۱ دلار و ۴۹ سنت در هر اونس رسید.
اقتصام**۱۰۶۳**۲۰۲۲

همچنین مطالعه کنید:

مشاهده بازگشت ارزهای حاصل از صادرات امکان پذیر شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *