صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / ایران بر مبنای موافقتنامه دفاعی به همکاری خود با سوریه ادامه می‌دهد

امیرعبداللهیان در دیدار هیات پارلمانی سوریه مطرح کرد

ایران بر مبنای موافقتنامه دفاعی به همکاری خود با سوریه ادامه می‌دهد

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه تهران بر مبنای موافقتنامه دفاعی به همکاری خود با سوریه ادامه می‌دهد،‌ گفت: آمریکا در حیله‌ای جدید شرط بقای بشاراسد را خروج ایران از سوریه می‌داند.

امیر عبداللهیان

به گزارش کسب و کار نیوز، راغب‌ الحسین رییس گروه دوستی پارلمانی ایران در راس هیاتی عالی رتبه با دستیار ویژه لاریجانی و مدیرکل بین‌الملل مجلس دیدار کرد.

در این دیدار که عدنان محمود سفیر سوریه در تهران نیز حضور داشت، امیرعبداللهیان با تبریک پیروزیهای میدانی مردم، ارتش و رهبری سوریه گفت: اکنون زمان بازگشت آوارگان سوریه به خانه‌هایشان فرار رسیده‌ است. آمریکا باید دست از مداخلات و بازی کثیف تروریستی خود در سوریه بر دارد و مردم سوریه را با سیاست‌های غلط خود بیش از این آزار ندهد.

وی با بیان اینکه آمریکا در حیله جدید، شرط بقای آقای بشار اسد را خروج ایران از سوریه می‌داند،‌ افزود: تهران بر مبنای موافقتنامه دفاعی به همکاری خود با سوریه ادامه می‌دهد.

امیر عبداللهیان با تاکید بر اینکه نتانیاهو به آخر خط رسیده است گفت: در ادامه پیروزی سوریه در جنگ تروریستی، دیری نخواهد پایید که مردم سوریه و منطقه شاهد آزادی بلندی‌های جولان از وجود صهیونیست‌ها باشند.

در این دیدار راغب الحسین و هیات سوری نیز با قدردانی از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در سوریه اظهار کردند: ما پیروزی خود را مدیون شهداء و دشمن‌شناسی و درایت امام خامنه‌ای می‌دانیم. نسل فعلی و جوان سوریه هیچگاه نقش تهران در کمک به سوریه را فراموش نخواهند کرد. اکنون بازگشت آوارگان و بازسازی دو مسئله اساسی سوریه است. دمشق در موضوع تحریم‌های ظالمانه آمریکا حامی جمهوری اسلامی ایران است. آمریکا نمی‌تواند دو ملت را از هم جدا سازد و ما فریب کاخ سفید و متحدان را نخواهیم خورد. سوریه در محور مقاومت قاطعانه می‌ایستد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

افزایش حقوق ۴ گروه شغلی در سال آتی/هزینه آب، برق و گاز مدارس رایگان می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز، بهروز محبی نجم‌آبادی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.