صفحه اصلی / حذف / تجهیز ۵۰ هزار روستا به اینترنت پرسرعت

تجهیز ۵۰ هزار روستا به اینترنت پرسرعت

اینترنت روستایی

به گزارش کسب و کار نیوز، مهرداد ترابیان اظهار کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور قصد دارد طی یک سال در سه بخش تلفن ثابت، همراه اول و اینترنت روستاها، قدم‌های اساسی بردارد که برای این منظور از پیشنهادها و نظرهای نمایندگان و کارشناسان استفاده خواهد شد.  

ترابیان گفت: به‌دلیل برخی تحریم‌های ناجوانمردانه برخی شرکت‌های فروشنده تجهیزات تمایلی به فروش محصول به ایران ندارند که این امر مشکلی در تأمین تجهیزات ایجاد کرده است.  

مدیر کل امور استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد ارتباطات به بخش خصوصی واگذار شده و تنها کمتر از ۱۰ درصد با مسوولیت این وزارتخانه اجرا می‌شود و با این حال با هماهنگی‌های انجام شده این وزارتخانه نظارت جدی بر امور دارد.  

او هم‌چنین به توسعه ایستگاه‌های BTS نیز اشاره کرد و افزود: این ایستگاه‌ها سال گذشته با ۲۵۰ میلیون تومان قابل تجهیز و راه‌اندازی شده بود، در حالی که در وضعیت فعلی با کم‌تر از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم قابل تهیه و تجهیز نیستند.  

وی که در جمع مسوولان شهرستان اهر سخن می‌گفت، افزود: هم‌اکنون ۶۰ درصد روستاهای اهر، تحت پوشش سرویس پهن باند اینترنت هستند که این رقم تا پایان سال جاری به بیش از ۷۰ درصد افزایش می‌یابد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

محمدعلی بهمنی پس از بهبود به دفتر موسیقی بازمی‌گردد؟

محمدعلی بهمنی ـ شاعر و رییس سابق شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی وزارت ارشاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.