صفحه اصلی / استان ها / هرمزگان / ۲۲ مراجعه کننده، چهار فوتی و چهار بیمار در شرایط وخیم

/آخرین جزییات مسمومان الکلی در بندرعباس/

۲۲ مراجعه کننده، چهار فوتی و چهار بیمار در شرایط وخیم

رئیس مجتمع آموزشی درمانی پژوهشی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس به تشریح جزییات مسمومان الکلی مراجعه‌کننده به این بیمارستان پرداخت.

مسمومیت

مهدی حسنی آزاد در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: از شب گذشته با مراجعه بیمارانی مواجه شدیم که دچار پدیده مسمومیت الکلی شده‌اند.

وی با بیان این‌که تا ظهر امروز ۲۲ نفر مراجعه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد چهار نفر فوت کرده‌اند که دو نفر قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده بودند و علت فوت را می‌توان در دیر مراجعه کردن به بیمارستان دانست.

رئیس مجتمع آموزشی درمانی پژوهشی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس ،با بیان این‌که وضعیت چهار بیمار دیگر وخیم است ادامه داد: به نظر می‌رسد آمار هرلحظه بیشتر می‌شود و همه پزشکان، گروه‌های پرستاری و کلیه همکاران در آماده‌باش به سر می‌برند.

حسنی آزاد اضافه کرد:در هفته گذشته مراجعه چهار نفر به دلیل مسمومیت الکلی داشتیم که متأسفانه دو نفر فوت کردند.

هم‌چنین رئیس بخش فوریت‌های بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که مشروبات الکلی دست‌ساز بسیار خطرناک است، تصریح کرد: کسی که مشروبات الکلی مسموم مصرف می‌کند حالت مستی احساس نمی‌کند و به دنبال مصرفش ظرف شش تا دوازده ساعت با علائمی هم‌چون مشکلات بینایی شامل تاری دید یا سفید شدن چشم، کاهش سطح هوشیاری و تشنج مواجه می‌شود و عوارض بعدی آن هم تأثیرات نامناسب بر روی قلب و کلیه و دستگاه گوارشی است که بروز می‌کند.

دکتر اشکان طبیب‌زاده اظهار کرد: اگر کسی مشروبات الکلی دست‌ساز مصرف کند خود را در معرض مسمومیت قرار داده و باید هرچه زودتر به بیمارستان مراجعه کند. اگر این بیماران زودتر به بیمارستان مراجعه کنند شانس خدمات‌رسانی و بهبود زودتری خواهند داشت.

رئیس بخش فوریت‌های بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس اضافه کرد: مصرف ۳۰ سی‌سی الکل مسموم موجب کوری دائم و ۵۰ سی‌سی موجب مرگ می‌شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ملخ صحرایی

هرمزگان در پیشانی مبارزه با ملخ صحرایی

به گزارش ملخ صحراییبه مقل از ایسنا,علی باقرزاده همایی با بیان اینکه این استان در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *