صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / نوری مالکی کردها را به اتحاد دعوت کرد

نوری مالکی کردها را به اتحاد دعوت کرد

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق گروه‌های کرد را به اتحاد دعوت کرده و از آنها خواست یک کاندیدای مشترک را برای ریاست جمهوری تعیین کنند.

نوری مالکی

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، طبق بیانیه منتشر شده از سوی دفتر نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون عراق، او در دیدار با هیئت حزب دموکرات کردستان به ریاست فؤاد حسین، گروه‌های کرد را به اتحاد موضعگیری‌شان و معرفی یک کاندیدای مشترک برای ریاست جمهوری دعوت کرد.

طبق بیانیه منتشر شده، مالکی و هیئت حزب دموکرات کردستان در این دیدار به بررسی آخرین تحولات وضعیت سیاسی و گفت‌وگوهای جاری میان گروه‌های سیاسی برای تشکیل کابینه آتی پرداختند.

رئیس ائتلاف دولت قانون در این دیدار بر اهمیت بررسی چالش‌ها، تعیین اولویت‌ها و پذیرش مسؤولیت‌ها در برابر آنها و نیز بر لزوم توجه به منافع عراق، برقراری همبستگی سیاسی در عراق جهت خدمات رسانی، ایجاد فرصت‌های شغلی و بازسازی‌ها تاکید کرد.

ماجد شنکالی، از رهبران حزب دموکرات کردستان به افزایش اختلاف‌نظرها میان گروه‌های کرد در مورد پست ریاست جمهوری اشاره کرد و هشدار داد این اختلاف‌نظرها وحدت کردها را تهدید می‌کند.

مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان پیشتر فؤاد حسین را به صورت رسمی برای پست ریاست جمهوری کاندیدا کرد اما حزب اتحادیه میهنی کردستان برهم صالح را برای این سمت معرفی کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

وزارت خارجه

 پاسخ ایران به اقدامات آمریکا قاطع خواهد بود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *