صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / دولت مستعفی یمن با تمدید حضور کارشناسان بین‌المللی مخالفت کرد

همزمان با کوچ بیش از ۷۸ هزار خانواده از الحدیده

دولت مستعفی یمن با تمدید حضور کارشناسان بین‌المللی مخالفت کرد

دولت مستعفی یمن امروز (پنج‌شنبه) تمدید حکم هیئت کارشناسان سازمان ملل را که موظف به نظارت بر نقض حقوق بشر در این کشور جنگ زده بود، رد کرد.

عبد ربه منصور هادی

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از خبرگزاری آناتولی، دولت مستعفی یمن در بیانیه‌ای نسبت به عملکرد این هیئت کارشناسان سازمان ملل ابراز ناامیدی کرده و آن را به سیاسی کردن مسائل که تنها باعث پیچیده‌تر شدن مشکلات در این کشور می‌شود، متهم کرد.

در این بیانیه ادعا شده که گزارش‌های اخیر منتشر شده توسط این هیئت کارشناسان غرض ورزانه بوده و از حوثی‌ها طرفداری کرده است.

دولت یمن همچنین این هیئت کارشناسان را به عدم حرفه‌ای‌گری و عدم بی‌طرفی و همچنین نقض اصول سازمان ملل متهم کرد.

در سپتامبر سال گذشته میلادی شورای حقوق بشر سازمان ملل گروهی از کارشناسان برجسته منطقه‌ای و بین‌المللی با دانش قوانین حقوق بشری را گرد هم آورد.

این گروه از سال ۲۰۱۴ میلادی موظف بود تا یک مطالعه جامع و گسترده در خصوص نقض‌های حقوق بشری که از سوی تمامی طرفین درگیر در جنگ یمن صورت می‌گیرد را انجام دهد.

این در حالی است که سازمان ملل از کوچ بیش از ۷۸ هزار خانواده از استان الحدیده در غرب یمن از ژوئن گذشته خبر داد و افزود: درگیری‌ها در استان الحدیده طی تهیه گزارش ادامه داشته و هیچ پیشرفتی در زمینه حل مشکل درگیری‌ها حاصل نشده است.

سازمان ملل در گزارش خود آورده است: نیروهای دولت مستعفی سیطره خود را در شمال مسیر اصلی در نزدیکی منطقه کیلو ۱۶ در شرق الحدیده بیشتر کرده و بر بخشی از مسیر اصلی ارتباطی بین دو استان الحدیده و صنعا تسلط یافته‌اند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شروع واکنش بازارهای جهانی به واکسیناسیون

دلار از قیمت ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان در دو هفته پیش به ۲۶ هزار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *