صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / وزیر خارجه چین: آمریکا از ذهنیت جنگ سرد دوری کند

وزیر خارجه چین: آمریکا از ذهنیت جنگ سرد دوری کند

وزیر خارجه چین در بحبوحه وخامت اوضاع بین پکن و آمریکا گفت، چین و آمریکا می‌توانند رقابت کنند اما نباید به یکدیگر با ذهنیت دوران جنگ سرد بنگرند و از همه مهتر باید از سقوط در تله بازی "مجموع صفر" اجتناب کنند.

وانگ یی و کیسینجر

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، وانگ یی، وزیر خارجه چین در جریان دیدار با هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا در نیویورک که در حاشیه نشست سازمان ملل صورت گرفت، گفت: دو کشور اگر به مقابله با یکدیگر بپردازند، می‌بازند.

وزارت خارجه چین امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای از قول وانگ یی گزارش داد: چین و آمریکا می‌توانند رقابت کنند اما نباید از ذهنیت دوران جنگ سرد استفاده کرده و با آن به یکدیگر بنگرند و همچنین نباید در تله بازی مجموع صفر گیر بیفتند.

وزیر خارجه چین همچنین گفت: اخیرا، برخی از نیروهای مشخص آمریکایی در داخل این کشور همچنان به مخدوش کردن نام چین ادامه می‌دهند و احساسات ستیزه جویانه ایجاد می‌کنند که تنها باعث بدتر شدن اوضاع بین دو کشور می‌شود. اگر چنین اقداماتی ادامه یابد، باعث می‌شود تا روابط پکن و واشنگتن به ورطه سقوط بیفتد که نه به نفع این دو کشور و نه به نفع جامعه بین‌الملل است.

وزیر خارجه چین ادامه داد، پکن امیدوار است که آمریکا تغییر موضع داده و دو کشور بتوانند درکی درست از یکدیگر داشته باشند و از اظهارات منفی اجتناب کنند که تضمین کننده عدم انحراف از مسیر درست است.

روزنامه چاینا دیلی چاپ امروز نیز گزارش داد که فروش سلاح آمریکا به تایوان تنها باعث بدتر شدن روابط با چین می‌شود. آمریکا با حالت تهاجمی به دنبال به چالش کشیدن منافع چین در زمینه‌های اقتصادی و نظامی است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

باید به دنبال راهکاری برای موثرتر کردن تحریم های اقتصادی باشیم / ضرورت مقابله با تهدید رمزارز‌ها برای اقتصاد آمریکا

به گزارش خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در جریان سخنرانی در یک مرکز حمایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *