صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / رییس‌جمهور پرو: با دیپلماسی می توانیم پیمان منع سلاح‌های هسته‌ای را پیش ببریم

نشست شورای امنیت سازمان ملل

رییس‌جمهور پرو: با دیپلماسی می توانیم پیمان منع سلاح‌های هسته‌ای را پیش ببریم

رییس جمهور پرو تاکید کرد: NPT زمانی می‌تواند باقی باشد که راستی آزمایی سر جای خود باشد و آمریکای لاتین هم جایی است که سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی در آن وجود ندارد.

به گزارش کسب و کار نیوز، مارتین ویزکارا، رییس‌جمهور پرو طی سخنانی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد اظهار کرد: از کشورهایی که زرادخانه هسته‌ای دارند درخواست کردیم تا فعالیت‌های خود را کاهش دهند و این کار با کمک کشورهای آمریکای لاتین انجام شد. آمریکای لاتین جایی است که سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی در آن وجود ندارند و پرو به صورت کامل منع سلاح‌های هسته‌ای را در برنامه‌های خود داشته است.

وی افزود: آنچه که باید مد نظر قرار دهیم چالش‌هایی است که برنامه هسته‌ای کره شمالی داشته و بنده از آمریکا به دلیل اینکه به سمت راستی آزمایی برنامه هسته‌ای کره شمالی رفت تشکر می‌کنم و معتقدم NPT زمانی می‌تواند سرجایش بماند که راستی آزمایی سر جای خود باشد.

رییس جمهور پرو افزود: برنامه برجام روش خوبی بود که ایران هم از رسیدن به سلاح کشتار جمعی منع شود.

وی همچنین حمله شیمیایی علیه چند شهروند بریتانیا را محکوم کرد و گفت: اهمیت دیپلماسی در دنیا کمک می‌کند که بتوانیم پیمان منع سلاح‌های هسته‌ای را به خوبی پیش ببریم و با کمک NPT کشورهای دیگر هم به آن بپیوندند.

وی در پایان اظهار کرد: باید از اینکه کشورها به سمت سلاح‌های هسته‌ای بروند جلوگیری شود و ما بتوانیم تکنولوژی‌ها را به پیش ببریم زیرا تکنولوژی و تجارت از طریق صلح و عدالت است که رشد پیدا می‌کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

وزارت امور خارجه

دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سیدعباس موسوی در این پیام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *