صفحه اصلی / سرخط خبرها / هلال احمر به افزون بر۵۷ هزار حادثه دیده خدمات رسانی کرد

هلال احمر به افزون بر۵۷ هزار حادثه دیده خدمات رسانی کرد

زاهدان-مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: 57 هزار و 391 حادثه دیده حوادث مختلف در 6 ماهه نخست امسال از خدمات این نهاد در استان بهره مند شدند.

به گزارش کسب و کار نیوز، رسول راشکی کل حوادث رخ داده در سیستان و بلوچستان را ۳۹۱ مورد ذکر کرد و اظهار داشت: در این مدت ۵۷ هزار و ۲۶۰ آسیب دیده حوادث نیز خدمات جمعیت هلال احمر دریافت کردند.
وی ادامه داد: ۶ هزار و ۷۹۱ نفر نیز در این مدت توسط نیروهای هلال احمر سیستان و بلوچستان اسکان داده شدند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان کل نجات یافتگان حوادث این مدت استان را ۶۱۷ نفر ذکر کرد و افزود: ۱۱۲ نفر از افراد نجات یافته به دلیل شدت جراحات وارده به مراکز بهداشتی درمانی منتقل و ۴۹۵ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
راشکی افزود: در این مدت چهار هزار و ۳۸۹ نفر در قالب هزار و ۴۵ تیم جمعیت هلال احمر به خدمات رسانی پرداختند.

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (۱۱٫۵ درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا بعضا تا بیش از ۵۰ درجه و ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیل های مقطعی وجود دارد.
هلال احمر سیستان و بلوچستان به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و عضوی از نهضت بین المللی «صلیب سرخ و هلال احمر» همواره در همه حوزه های بهداشت، درمان، توانبخشی، داوطلبان، امور جوانان، امداد و نجات در حوادث طبیعی و غیر طبیعی و غیره پیشتاز بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

انجام ۲۶۳ هزار مورد بازرسی از صنوف

به گزارش کسب و کار نیوز، بهنام نیک منش در مورد وضعیت بازرسی از اصناف، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *