صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / صادرات ایران به عراق ۳۱ درصد افزایش یافت

صادرات ایران به عراق ۳۱ درصد افزایش یافت

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: صادرات ایران به عراق در چند ماه گذشته افزایش زیادی داشته است که این امر منجر به دست آوردن رکوردی بی سابقه در کل تاریخ صادرات کشورمان به این کشور شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: صادرات ایران به عراق در چند ماه گذشته افزایش زیادی داشته است که این امر منجر به دست آوردن رکوردی بی سابقه در کل تاریخ صادرات کشورمان به این کشور شده است.
کیوان کاشفی امروز در نشست مشترک فعالین بخش خصوصی ایران و عراق در محل اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: در چند ماه گذشته صادرات ایران به کشور عراق افزایش زیادی داشته و به مبالغ جدیدی در این ارتباط دست یافته‌ایم که در کل تاریخ روابط تجاری دو کشور بی‌سابقه است.

وی افزود: رفت و آمد اتباع دو کشور نیز در چند ماه گذشته به شکلی بی‌سابقه افزایش یافته که این امر برای تقویت ریشه‌های همکاری میان دو کشور مناسب است.

بنابراین گزارش صادرات ایران به عراق در شش ماهه سالجاری ۳۱ درصد افزایش یافته است به طوری که براساس آمار موجود در این مدت ۴ میلیارد و ۱۶۵ میلیون دلار کالا از ایران به این کشور صادر شده است در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار بود.

این افزایش چشمگیر صادرات کالا که بیشتر به کشورهای همسایه صورت گرفته است منجر به افزایش قیمت برخی کالاها در بازار داخلی شده و صادرات تعداد زیادی از محصولات از جمله کالاهای اساسی ممنوع شده است.

همچنین مطالعه کنید:

ناکارآمدی تسهیلات کرونایی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این در حالی است که سی امین …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *