صفحه اصلی / استان ها / قم / بیش از ۱۰ میلیارد تومان؛ گردش مالی دوخت لباس های فرم مدارس‌ قم‌ ‌

طی امسال صورت گرفت؛

بیش از ۱۰ میلیارد تومان؛ گردش مالی دوخت لباس های فرم مدارس‌ قم‌ ‌

فرماندار قم گفت: 60 واحد تولیدی در قم عهده دار دوخت لباس های فرم مدارس شدند و امسال با نظارت های صورت گرفته کمترین تخلفات را شاهد بودیم.

لباس فرم مدارس

‌به گزارش کسب و کار نیوز‌، رضا سیار شامگاه شنبه در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم که در تالار امام جواد(ع) برگزار شد در مورد لباس های فرم مدارس توضیح داد: در اوج تغییر قیمت های پارچه، صنف تولید‌کننده لباس های فرم در قم همراهی خوبی در دوخت سفارشات داشتند.

وی تصریح کرد: ۶۰ واحد تولیدی در قم عهده دار دوخت لباس های فرم مدارس شدند و امسال با نظارت های صورت گرفته کمترین تخلفات را شاهد بودیم.

سیار بیان کرد: دوخت لباس های فرم مدارس در قم امسال بیش از ۱۰ میلیارد تومان گردش مالی داشت که در حمایت از تولید داخلی گام موفقی بود.
وی با بیان اینکه پیش دبستانی‌ها و مهد کودک‌ها و مهدهای قرآنی زیر نظر آموزش و پرورش و بهزیستی و سازمان تبلیغات فعال هستند، عنوان کرد: برخی از مساجد بدون دارا بودن مجوز از این سه مرجع به فعالیت‌های در جذب کودکان می‌پردازند که باید مجوزهای لازم را دریافت کنند مردم به مساجد اعتماد دارند اما باید برگزاری کلاس ها و دوره ها در مساجد باید زیر نظر دستگاههای ذی ربط باشد.

وی در خصوص سرویس مدارس گفت: در جهت جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان در مناطق روستایی بخشی از هزینه های سرویس مدارس روستایی را تامین می کنیم.

سیار عنوان کرد: خرید وسیله نقلیه عمومی برای روستاها جهت تأمین سرویس‌ها یکی از نیازهای مهم است و باید با تامین اعتبار و تخصیص یارانه این نیاز تامین شود.

وی بیان کرد: مردم در روستاها از مینی بوس و وسایل نقلیه مناسب برخوردار نیستند و خرید این وسایل نقلیه باید به صورت اولویت قرار بگیرد و وسیله نقلیه عمومی تامین شود تا ضمن ایجاد اشتغال مشکل دانش آموزان نیز رفع شود.

فرماندار قم تصریح کرد: باید تمهیداتی اندیشیده شود که در مناطق دورافتاده و روستایی دانش آموزی به دلیل هزینه‌های سرویس مدارس از تحصیل محروم نشود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تماس ورودی و خروجی

ثبت ۵۵۰ هزار تماس ورودی و خروجی در مرکز ۱۲۲ آبفای قم در سال گذشته

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, علی‌اصغر جعفری در گزارشی به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *