صفحه اصلی / استان ها / همدان / امسال ۱۸۰ حلقه چاه غیرمجاز در همدان مسدود شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان:

امسال ۱۸۰ حلقه چاه غیرمجاز در همدان مسدود شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: از نیمه دوم سال 93 تا کنون 2920 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان پر و مسدود شده است.

انسداد چاه

منصور ستوده در گفت‌و گو با ایسنا، با بیان اینکه چاه‌هایی که از سال ۹۳ مسدود شده ۱۰۴ کیلو متر عمق داشته است، افزود: در سالجاری ۱۸۰ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده که ۱۲ میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شده است.

وی با اشاره به نصب کنتور بر روی چاه‌های کشاورزی، شرب و صنعتی عنوان کرد: از سال ۹۳ تا کنون ۳۸۶۳ دستگاه کنتور هوشمند آب، برق و الکترومغناطیس که قابلیت شارژ از راه دور را دارند، بر روی چاه‌های کشاورزی، شرب و صنعتی نصب شده است.

ستوده خاطرنشان کرد: در شهرستان اسدآباد ۶۰۲ دستگاه، بهار ۴۶۶ دستگاه، تویسرکان ۲۹۵ دستگاه، رزن ۳۶۲ دستگاه، فامنین ۲۹۶ دستگاه، کبودراهنگ ۳۱۵ دستگاه، ملایر ۴۸۷ دستگاه، نهاوند ۳۴۵ دستگاه و در شهرستان همدان هم ۶۹۵ دستگاه کنتور با اعتبارات موجود و همکاری مالکان نصب و راه‌اندازی شده است.

وی در رابطه با وضعیت سدهای استان نیز عنوان کرد: حجم فعلی سد اکباتان ۱۹ میلیون مترمکعب است که ۵۳ درصد از حجم آن پر بوده و از تمام آن برای مصرف شرب با سرعت ۱۱۵۰ لیتر در ثانیه استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان  بیان کرد: همچنین سد آبشینه با یک میلیون مترمکعب آب در مواقع اضطراری برای آب شرب است که البته فعلا از آن استفاده نمی‌شود.

وی ادامه داد: حجم سد کلان ملایر ۳۶ میلیون مترمکعب است که حق‌آبه‌های کشاورزی از آن تأمین می‌شود اما هنوز تصفیه‌ و خط آبرسانی آن تأمین نشده است.

ستوده با بیان اینکه حجم فعلی سد تویسرکان ۶ میلیون مترمکعب است، یادآور شد: سد تویسرکان هم با ۶ میلیون مترمکعب آب برای مصارف شرب و حق‌آبه کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان در پایان خاطر نشان کرد: از اوایل یا اواسط مهرماه در نظر داریم با تأمین حق‌آبه‌های کشاورزی از رودخانه‌های دره‌مرادبیگ، عباس‌آباد و خاکو، برداشت کمتری از سد اکباتان داشته باشیم.


انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

زنبور

زنبورها به کمک گرده‌افشانی باغات و مراتع می‌روند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, علیرضا قره‌گوزلو با اشاره به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *