صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / تعیین زمان اعلام رای دادگاه لاهه درباره شکایت ایران از آمریکا

تعیین زمان اعلام رای دادگاه لاهه درباره شکایت ایران از آمریکا

دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه رای خود در خصوص شکایت ایران از تحریم‌های آمریکا علیه این کشور را در روز سوم اکتبر اعلام خواهد کرد.

دادگاه لاهه

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی، دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه هلند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که رای خود در خصوص شکایت ایران از تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه این کشور را در روز سوم اکتبر (۱۱ مهر) اعلام خواهد کرد.

براساس این بیانیه دو طرف تا روز ۸ اکتبر فرصت دارند تا اعتراض خود به حکم صادره را اعلام کنند.

دیوان بین‌المللی دادگستری روز ۱۸ جولای با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شکایت ایران علیه آمریکا درباره اعمال مجدد تحریم های یکجانبه واشنگتن را پذیرفته است.

در بیانیه صادره از سوی دیوان بین المللی دادگستری آمده بود: ایران علیه ایالات متحده در دیوان بین‌المللی دادگستری به عنوان نهاد قضائی اصلی سازمان ملل متحد درباره اختلاف خود با آمریکا در خصوص نقض معاهده دوستی، روابط اقتصادی و حقوق کنسولی که میان این دو کشور در ۱۵ آگوست سال ۱۹۵۵ در تهران امضا شده بود، شکایت کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه می امسال اعلام کرد که کشورش از توافقنامه هسته‌ای ایران با ۶ قدرت بزرگ جهانی موسوم به «برجام» خارج و تحریم های علیه ایران که از سال ۲۰۱۵ در حال تعلیق بود، مجددا اعمال خواهد شد. آمریکا همچنین اعلام کرد که خریداران نفت ایران فرصت دارند تا ماه نوامبر به قراردادهای خود با این کشور خاتمه دهند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

وزارت امور خارجه

دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سیدعباس موسوی در این پیام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *