صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / حکم حبس برای مدیران یک شبکه منتقد اردوغان در ترکیه

حکم حبس برای مدیران یک شبکه منتقد اردوغان در ترکیه

دادگاهی در استانبول سه مدیر اجرایی یک شبکه تلویزیونی را به اتهام "نشر پروپوگاندای تروریستی" زندانی کرد. این شبکه چپگرا تعطیل شده است.

پلیس ترکیه

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از خبرگزاری حریت، یک دادگاه در استانبول روز چهارشنبه مدیران شبکه تلویزیونی “حیاتن سسه” (صدای زندگی) شامل مصطفی کارا، اسماعیل گوکان بایرام و گوکان چتن، سردبیر ارشد آن را به اتهام نشر پروپاگاندای سیاسی برای داعش و پ‌ک‌ک به حبس محکوم کرد. این مقام‌ها هر کدام سه سال و ۹ ماه حبس گرفتند.

حیاتن سسه (Hayatın Sesi) یک کانال تلویزیونی چپگرا بود که از منتقدان سرسخت رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه به شمار می‌رفت و از نزدیک اعتراضات تابستان ۲۰۱۳ علیه حاکمیت او را پوشش می‌داد و نهایتا پس از کودتای ناکام ۲۰۱۶ طی حکمی تعطیل شد. اعضای این شبکه تا زمان تشکیل دادگاه تجدیدنظر آزاد هستند.

دادستان‌ها پیشتر برای هر کدام از متهمان درخواست دست‌کم ۱۳ سال حبس کرده بودند. گروه‌های دفاع از آزادی مطبوعات با محکوم کردن این حکم آن را “سخت و ناعادلانه” دانسته‌اند. براساس آمارهای گروه‌های حقوق بشری، اکنون ۱۸۳روزنامه‌نگار در ترکیه زندانی هستند که عمدتا پس از کودتای مذکور راهی زندان شدند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سازمان ملل درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم ها اقدامی نمی کند

به گزارش کسب و کار نیوز، نتونیو گوترش در نامه ای خطاب به شورای امنیت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *