صفحه اصلی / سرخط خبرها / سردبیران جدید مجلات همشهری معرفی شدند
سردبیران جدید مجلات همشهری معرفی شدند

پس از واگذاری تولید و انتشار مجلات همشهری

سردبیران جدید مجلات همشهری معرفی شدند

پس از واگذاری تولید و انتشار مجلات همشهری به یک فرد حقیقی، سردبیران جدید ۸ مجله‌ی در حال انتشار این موسسه، تعیین و مشغول به کار شدند.

بهزاد کاظمی به عنوان سردبیر مجله «سرزمین من»، آمنه فرخی به عنوان سردبیر ماهنامه «تندرستی»، حمید اسلامی‌راد به عنوان سردبیر ماهنامه «همشهری داستان»، سارا غضنفری به عنوان سردبیر مجله حوادث «سرنخ»، سلمان فرخنده به عنوان سردبیر مجله سینمایی «۲۴» و زهره نیلی به عنوان سردبیر «بچه‌ها»، معرفی شده‌اند.

همچنین مجلات «دانستنیها» و «جوان» زیرنظر شورای سردبیری اداره خواهند شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، بر اساس قراردادی که موسسه همشهری با «علی رزراقی بهار» منعقد کرده است، تولید و انتشار ۸ مجله یادشده از اول مهرماه ۱۳۹۷ و برای مدت سه سال به طور کامل به این روزنامه‌نگار جوان واگذار شده است.

در عین حال و بر اساس قرارداد مذکور، موسسه همشهری حق نظارت مستمر و موردی بر فعالیت‌های مجری مجلات (رزاقی بهار) را دارد و او نیز تأمین کلیه هزینه‌های مربوط به تولید، چاپ و انتشار مجلات را اعم از تحریریه، کاغذ، توزیع و … به عهده دارد.

وی همچنین عهده‌دار تأمین نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز مجلات یادشده است و کلیه هزینه‌های مربوط از قبیل حقوق، مزایا، بیمه، مالیات و نظایر آنها در تعهد و مسئولیت اوست و موسسه همشهری از این جهت هیچگونه مسئولیتی ندارد. این در حالی است که مطابق یکی از بندهای قرارداد، مالکیت محتوی تولیدات مجلات شامل گزارش، عکس، کاریکاتور، مصاحبه و غیره، در اختیار موسسه همشهری خواهد ماند.

بر اساس یکی دیگر از بندهای این قرارداد، موسسه همشهری متعهد شده به مدت یکسال و در صورت تقاضای «مجری»، دفتری به متراژ حدود ۱۵۰ مترمربع را به با قراردادی جداگانه به قیمت کارشناسی به وی واگذار کند؛ در صورتی که مجری، متقاضی چاپ مجلات در چاپخانه‌های همشهری باشد، موسسه همشهری ۳۰ درصد از هزینه چاپ و ۲۰ درصد از هزینه کاغذ را برای مدت ۶ ماه به حساب بدهکار «مجری» منظور و آنها را در اقساط مساوی در سال دوم قرارداد دریافت می‌کند.

همچنین مطابق این قرارداد، موسسه همشهری یک سوم اجاره بهای دفتر را به مدت ۶ ماه به حساب بدهکار «مدیر گروه مجلات» منظور و آنها را در اقساط مساوی در سال دوم قرارداد دریافت می‌کند. نیز، در سال سوم چنانچه پس از وضع سود و زیان سال‌های اول و دوم مجلات سودآور باشند، ۳۰ درصد از سود خالص ایجاد شده به همشهری تعلق خواهد داشت.

در ماده ۶ این قرارداد هم آمده است: برای تضمین حسن انجام کار و ایفای تعهدات، «مجری» یک فقره چک به مبلغ بیست میلیارد ریال را که توسط دو نفر مورد قبول موسسه همشهری پشت نویسی شده باشد، به این موسسه تودیع کند که پس از خاتمه یا فسخ قرارداد و تسویه حساب کامل به مجری مسترد خواهد شد.

ماده ۸ این قرارداد هم که عنوانش «فورس ماژور» است، تاکید می‌کند: «در صورت وقوع حوادثی ازقبیل سیل، زلزله، جنگ، اغتشاشات و آشوب‌های عمومی که موجب اختلال در انتشار مجلات بشود «مجری» نسبت به مدت حالت اضطراری بری الذمه است و مسئولیتی ندارد».

همچنین مطالعه کنید:

شماره گذاری خودرو مشمول پرداخت عوارض شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهدی ابراهیمی معاون برنامه‌ریزی ستاد نوسازی ناوگان نوسازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.