صفحه اصلی / استان ها / همدان / معرفی سنت محرمی یک شهر عاشورایی
معرفی سنت محرمی یک شهر عاشورایی

معرفی سنت محرمی یک شهر عاشورایی

شور حسینی در این شهر موج می‌زند، مردم همه یکپارچه سیاه‌پوش در مراسم عزای سیدالشهدا(ع) حضور می‌یابند و خالصانه و عاشقانه عزارداری می‌کنند.

مریانج

به گزارش کسب و کار نیوز، با بیان استقبال بی‌نظیر مردم از مراسم عزاداری شهر مریانج افزود: مردم و توریست‌های مذهبی هر ساله از مراسمات عزاداری شهر مریانج به خوبی استقبال می‌کنند به طوریکه عزاداری مریانج شامل برگزاری هیئت‌ها تا پاسی از شب، دسته‌های عزاداری و برگزاری مراسم تعزیه و نذری است.

وی ادامه داد: مشوق برگزاری مراسم تعزیه نیز هیئت حضرت قاسم(ع) است که حدود چهار سال است که نمایشی مدرن در رابطه با وقایع عاشورا برگزار می‌کند و اعتبار این مراسم نیز از جانب مردم شهر مریانج و خیرین تأمین می‌شود که هر ساله در برگزاری باشکوه این مراسم مسئولان را یاری می‌کنند.

بازیگر نقش امام حسین(ع) در تعزیه شب‌های محرم شهر مریانج در رابطه با ساعت برگزاری مراسم تعزیه سنتی خاطرنشان کرد: مراسم تعزیه سنتی تا دهم محرم هر روز در دو نوبت عصر از ساعت ۱۶:۳۰ و در شب از ساعت ۲۲ آغاز می‌شود که در هر نوبت یک هیئت مسئولیت برگزاری این مراسم را بر عهده می‌گیرد.

دی‌آبادی در رابطه با آمار استقبال عزادارن در سال گذشته تصریح کرد: در سال قبل آمار توریست‌های مذهبی و مردم در روز تاسوعا و عاشورای حسینی به ۹۰۰۰ نفر رسید و مردم با دختری که در حرم امام حسین(ع) شفا یافته بود، دیدار کردند.

وی از همکاری مردم شهر مریانج و هیئت‌های عزاداری این شهر صمیمانه تشکر کرد و گفت: عزاداری شهر مریانج قدمتی دیرینه و ۱۰۰ ساله دارد که هیئت‌های مذهبی در شب‌های محرم در خیابانی تجمع کرده و با حرکت به سمت میدان اصلی دسته‌های عزاداری را تشکیل می‌دهند و با رسیدن به میدان اصلی مراسم را آغاز می‌کنند و تا بامداد ادامه می‌دهند.

مسئول روابط عمومی شهرداری شهر مریانج از پوشش شبکه‌های صداوسیمای کشوری از مراسم عزاداری شهر مریانج خبر داد و اظهار کرد: شبکه‌های کشوری صداوسیما و همچنین مرکز همدان مراسم عزاداری شهر مریانج را پوشش می‌دهند به طوریکه از شبکه‌های یک، دو، سه و شبکه شما و شبکه استانی نیز پخش زنده و مستقیم خواهد داشت و تیزر عصر تاسوعای حسینی در مریانج از امروز در شبکه استانی پخش می‌شود.

وی با اشاره به پخش نذورات مردم در ایام محرم و روز تاسوعا و عاشورا گفت: مردم شهر مریانج در پخش نذری در ایام محرم زبانزدند به طوریکه در هر خیابان و کوچه بسیاری از مردم در حال پخش نذورات خود هستند. 

دی‌آبادی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی بسیاری از مردم توانایی ادای دین و نذر خود را ندارند اما با این حال پخش نذری در شهر مریانج شاید کمی کمرنگ شده است اما همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مجوز ساخت شهرک صنعتی

صدور مجوز ساخت شهرک صنعتی درگزین

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, علی‌اصغر ناظری‌پور دوشنبه ۱۵ اردیبهشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.