صفحه اصلی / اقتصادی / ناکارآمدی نظام توزیع و نظارت دلیل گرانی میوه است
ناکارآمدی نظام توزیع و نظارت دلیل گرانی میوه است

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

ناکارآمدی نظام توزیع و نظارت دلیل گرانی میوه است

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به گرانی میوه گفت:ناکارآمدی نظام توزیع و نظام نظارت بر قیمت گذاری و همچنین تعزیرات حکومتی و نبود زنجیره تولید تا مصرف ما را دچار آسیب کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از صدا و سیما، سیدحسن حسینی شاهرودی با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: شاید خشکسالی، سرمازدگی و افزایش نرخ برخی از نهاده های کشاورزی را بهانه گرانی قیمت میوه کنیم اما علت رشد چشمگیر و چندین برابری قیمت محصولات کشاورزی و میوه ها نمی تواند فقط ناشی از این موضوعات باشد.

وی افزود: ناکارآمدی نظام توزیع و نظام نظارت بر قیمت گذاری و همچنین تعزیرات حکومتی و نبود زنجیره تولید تا مصرف ما را دچار آسیب کرده است.

حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه میوه ها از کشاورز با قیمت اندکی خریداری می شود، اضافه کرد: دلالان و واسطه ها موجب می شوند تا این میوه ها با قیمت چندین برابر به دست مصرف کننده برسد و سود آن به جیب دلالان می رود.

نائب رئیس ­کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه های متولی باید پاسخگو باشند، گفت: وزارت صنعت، معدن وتجارت ­متولی بازار، تنظیم بازار و حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده و تعزیرات است و تولید و نظام توزیع میوه هم در حوزه وزارت جهاد کشاورزی است.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه درگیر جنگ اقتصادی هستیم، ­ افزود: جنگ اقتصادی و جنگ روانی را باید اداره کنیم.

وی اضافه کرد: نظام، کارآمدی لازم را دارد و قوانین لازم را هم داریم اما برای رفع مشکلات به مدیران جهادی با پشتکار نیاز داریم.

همچنین مطالعه کنید:

مالیات شرکت های بورس افزایش نمی یابد/ بازگشت آرامش به بازار

به گزارش کسب و کار نیوز، مجید عشقی رئیس سازمان بورس در یک نشست خبری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.