صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / مخالف حذف کنکور هستیم
مخالف حذف کنکور هستیم

معاون آموزشی وزیر بهداشت:

مخالف حذف کنکور هستیم

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: مخالف این هستیم که کنکور حذف شود چرا که این آزمون یکی از ملاک‌های ارزیابی برای شناخت دانشجویان استعداد برتر است چنانچه مجلس بخواد کنکور را در سالهای آتی حذف کند وزارت بهداشت تدابیری را اندیشیده و علاقمندانی که می‌خواهند به حوزه پزشکی ورود کنند می‌توانند در آزمون دومرحله‌ای که شامل مصاحبه و آزمون ارزیابی می‌شود، شرکت کنند.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست خبری تشریح فعالیت‌های معاونت آموزشی در هفته دولت، با بیان این که در سه دهه اخیر تعداد دانشگاههای علوم پزشکی ۴ برابر شده و ظرفیت پذیرش در دوره تحصیلات تکمیلی به ۳ تا ۴ هزار نفر رسیده است، گفت: حدود ۲۵۰ هزار دانشجوی علوم پزشکی در کشور داریم و تعداد اساتید در این سه چهار دهه اخیر حدود ۷ برابر شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، وی به سه کار مهم انجام شده در حوزه آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت: درحال حاضر وزارت بهداشت فعالیت‌های خود را بر اساس طرح آمایش سرزمین که مصوب شورای عالی تحول آموزش پزشکی است و محورهای زیادی را شامل می‌شود انجام می‌دهد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در ادامه به بحث ماموریت گرایی اشاره کرد و افزود:‌ در حال حاضر با اجرای برنامه‌های آموزش مهارتی در حرفه پزشکی که در گذشته ساماندهی نداشت مدرک گرایی کاهش یافته و به سمت صلاحیت حرفه‌ای و کارایی پیش رفته است.

ادامه دارد

همچنین مطالعه کنید:

معاون توسعه صندوق نوآوری اعلام کرد/افزایش سهم دانش‌بنیان‌ها از اقتصاد

به گزارش کسب و کار نیوز ، دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.