صفحه اصلی / استان ها / البرز / شیر گران‌تر می‌شود/ به دوغ نشاسته می‌زنند

شیر گران‌تر می‌شود/ به دوغ نشاسته می‌زنند

رئیس اتحادیه لبنیات کرج در خصوص اضافه کردن نشاسته به دوغ توسط برخی ماست‌بندی‌ها گفت: من هم این موضوع را شنیده‌ام اما تاکنون در حد شنیده‌ها بوده و شکایتی در این خصوص به اتحادیه لبنیات نرسیده است.

لبنیات

امرالله سرحدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: در حال حاضر شیر با قیمتی بین ۱۸۵۰ تا ۲۲۰۰ تومان از گاوداری‌ها خریداری می‌شود اما احتمال دارد طی روزهای آتی این قیمت به ۳۰۰۰ تومان برسد.

سرحدی افزود: پیش از وضعیت فعلی و نوسانات ارزی که به گرانی‌های اخیر دامن زده است دولت قیمت خرید شیر را ۱۴۴۰ تومان مصوب کرده بود اما برخی کارخانجات بزرگ شیر را ۱۲۰۰ تومان از گاوداری‌ها می‌خریدند. همین باعث شد بسیاری از گاوداران به علت نبود صرفه اقتصادی تولید شیر، گاوهای خود را به کشتارگاه ببرند؛ این باعث کاهش تولید شیر شد که یکی از دلایل گرانی شیر نیز همین است.

سرحدی افزود: یکی دیگر از عوامل گرانی شیر، پیش خرید محصول توسط کارخانجات بزرگ است؛ برخی از کارخانجات، شیر گاوداری‌ها را شش ماه زودتر خریداری و صادر می‌کنند و این نیز به گرانی شیر دامن زده است.

وی با بیان اینکه شیر ارزان‌تر از این نخواهد شد، خاطرنشان کرد: نوسان ارز و گران شدن نهاده‌های دامی نیز در افزایش قیمت شیر موثر بوده است؛ البته قرار شده است ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات نهاده‌های دامی هم اختصاص یابد.

سرحدی به فعالیت ۹۰ ماست‌بندی در کرج اشاره و اعلام کرد: تاکنون هیچکدام از این واحدها مشکلات بهداشتی که به پلمب منجر شود نداشته‌اند.

رئیس اتحادیه لبنیات کرج در خصوص اضافه کردن نشاسته به دوغ توسط برخی ماست‌بندی‌ها گفت: من هم این موضوع را شنیده‌ام  اما تاکنون در حد شنیده‌ها بوده و شکایتی در این خصوص به اتحادیه لبنیات نرسیده است؛ البته گفته می‌شود کارخانجات هم این کار را می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر شکایتی در خصوص عملکرد ماست‌بندی‌ها وجود داشته باشد، شاکیان می‌توانند به اتحادیه لبنیات مراجعه کنند تا نمونه مورد نظر به آزمایشگاه ارسال و مورد بررسی قرار گیرد.
انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

آلودگی هوا

برنامه‌های کاهش آلودگی هوا در حد حرف باقی مانده!

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, فردین حکیمی اظهار کرد: یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *