صفحه اصلی / اصناف و بازار / نمایشگاه ها و همایش ها / گشایش نمایشگاه بین المللی کاغذو مقوا با مشارکت ۶۰ شرکت

گشایش نمایشگاه بین المللی کاغذو مقوا با مشارکت ۶۰ شرکت

نخستین نمایشگاه بین المللی تخصصی کاغذ، مقوا و فرآورده های سلولزی امروز (چهارشنبه) با مشارکت 60 شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، در این نمایشگاه علاوه بر ۵۳ شرکت ایرانی، هفت شرکت از کشورهای روسیه چین، هند و ترکیه در آن حاضر شده اند .
رضا رحمانی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن وتجارت در آیین افتتاحیه این نمایشگاه بین المللی حاضر شد و از نزدیک با روند فعالیت شرکت های ایرانی و خارجی در این بخش آشنا شد.
معرفی آخرین دستاوردهای تولیدی صنعتی و فناوری شرکت های داخلی، ایجاد فرصت برای بازاریابی های داخلی و خارجی، بهره مندی از دانش و تجربه سایر کشورها، معرفی و ورود آخرین دستاوردهای فناوری به داخل کشور، بیان فرصت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی این حوزه و ایجاد زمینه تعامل تولیدکنندگان و فعالان داخلی با شرکت‌های مرتبط خارجی، مهمترین اهداف برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته است.
به گزارش کسب و کار نیوز ، مصرف کاغذ بسته بندی در کشور نزدیک به ۹۰۰ هزار تن در سال است، این در حالیست که در بخش کاغذ تحریریه و روزنامه سالیانه ۳۸۰ هزار تن کاغذ مورد نیاز است که در ایام انتخابات ۱۲۰ هزار تن کاغذ به این میزان افزوده می شود.
طبق آمار سال ۲۰۱۵ توسعه فضا و رسانه های مجازی منجر به کاهش ۴۰ میلیون تنی کاغذ در جهان شده و مصرف کاغذ روزنامه در ایران را به سالیانه ۷۰ هزار تن کاهش داده است.
نیاز سالیانه کاغذ بسته بندی ۹۰۰ هزار تن است، اما ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن ظرفیت در سال های گذشته ایجاد شده؛ حدود ۲ میلیون تن مازاد ظرفیت در کشور وجود دارد.
برپایه آمارها، پارسال با صادرات ۱۰۰ هزار تن کاغذ بسته بندی، بهترین سال پس از انقلاب را در این زمینه پشت سر گذاشته شد و امسال برای صادرات ۲ برابری آن برنامه ریزی شده که فقط در سه ماهه نخست امسال حدود ۳۰ هزار تن صادرات ثبت شد.
افتتاح برخی واحدها در مشهد، ابهر و کرمان، موجب شد تا کاغذ بسته بندی ایرانی با استاندارد، کیفیت و قیمت مطلوب به کشورهای اروپایی (از جمله انگلستان)، چین، آسیای شرقی و آفریقا صادر شود.
سرانه کاغذ بسته بندی در ایران ۲۲ کیلوگرم بوده که در مقایسه با متوسط جهانی (۵۵ کیلوگرم) بسیار پایین است؛ این عدد در آمریکا ۱۵۵ کیلوگرم و در کشورهای اسکاندیناوی ۲۰۰ کیلوگرم برای هر نفر است.
نخستین نمایشگاه تخصصی بین المللی کاغذ، مقوا و فرآورده های سلولزی از ۱۰ تا پایان ۱۳ مرداد ماه به مدت چهار روز همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران پذیرای علاقه مندان است.
اقتصام*۳۰۶۵**۱۵۵۹

همچنین مطالعه کنید:

دومین نمایشگاه بین‌المللی توسعه کسب و کار برگزار شد

این نمایشگاه با حضور و مشارکت بیش از یک صد شرکت و غرفه‌دار و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *