صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / کاهش ارزش دلار در برابر یورو

کاهش ارزش دلار در برابر یورو

دلار تا پایان معاملات هفتگی در بورس وال استریت به پایین ترین سطح ۳ روز گذشته خود در برابر یورو رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، دلار تا پایان معاملات هفتگی در بورس وال استریت به پایین ترین سطح ۳ روز گذشته خود در برابر یورو رسید.

 پس از آن که سران اتحادیه اروپا در نشست خود بر سر رسیدگی یک پارچه تر به مساله پناهجویان به توافق رسیدند هر یورو با ۰.۸۳ درصد افزایش به ۱.۱۶۶۳ دلار رسید. شاخص دلار که نرخ برابری دلار در برابر سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می گیرد با ۰.۷۶ درصد کاهش به ۹۴.۶۶۳ واحد رسید.

هم چنین پس از آن که انتشار آمار عملکرد اقتصاد انگلیس در سه ماهه نخست سال، امیدواری‌ها از اتخاذ سیاست‌های انقباضی تر توسط بانک مرکزی این کشور را افزایش داد، پوند به بالاترین سطح دو روز خود در برابر دلار رسید.

با این حال دلار سه ماهه دوم سال را در حالی به پایان رساند که ارزش آن در برابر همتایانش ۵ درصد افزایش یافت که یکی از اصلی ترین دلایل آن، اتخاذ سیاست های عادی سازی بانک مرکزی آمریکا با سرعتی بیشتر از سایر بانک های مرکزی بود. در بین کشورهای نوظهور نیز پزوی مکزیک توانست به بالاترین سطح یک ماه اخیر خود در برابر دلار برسد.

دلار کانادا نیز در برابر دلار آمریکا روندی صعودی داشت و به بالاترین ارزش ۱۰ روزاخیر خود رسید. این در حالی است که یوان چین نیز به مانند دلار روندی نزولی داشت و بزرگ‌ترین افت ماهانه خود را به ثبت رساند.

همچنین مطالعه کنید:

طلا

قیمت جهانی طلا در بازار امروز

به گزارش کسب و کار نیوز، در حالی که هشدار امریکا در مورد احتمال شیوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *