صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / ورود ارتش سوریه به شهرک‌هایی در حومه درعا/مذاکرات مخالفان و روس‌ها درباره توافق صلح

ورود ارتش سوریه به شهرک‌هایی در حومه درعا/مذاکرات مخالفان و روس‌ها درباره توافق صلح

پس از فروپاشی گسترده صفوف شبه نظامیان در حومه درعا در جنوب سوریه، ارتش این کشور وارد شهرک الکرک در حومه شمال شرقی درعا شد. همچنین رویترز گزارش داد، مخالفان مسلح سوریه مذاکرات با روس‌ها در زمینه توافق صلح در درعا را آغاز کردند.

ارتش سوریه

به گزارش کسب و کار نیوز، ارتش سوریه طبق توافق آشتی و مصالحه انجام شده و بعد از تسلیم شهرک‌هایی در حومه درعا بدون هیچ درگیری مسلحانه‌ای وارد شهرک‌های “الکرک” در شمال شرقی و “الغاریه الغربیه” و “الغاریه الشرقیه” در حومه جنوب شرقی درعا شد.

خبرنگار شبکه خبری المیادین در سوریه گزارش داد، فضای حاکم در جبهه درعا در جنوب سوریه حاکی از فروپاشی گسترده صفوف شبه‌نظامیان در این منطقه است.

وی افزود:‌ تعداد بسیاری از شبه‌نظامیان در روستاهای حومه شمالی و جنوبی درعا با تحویل سلاح‌هایشان به دولت موافق هستند.

این منبع در ادامه گفت: آشتی در شهرک‌های الطیبه، صیدا، ام المیاذن و نصیب راه ارتش سوریه برای بازپس‌گیری گذرگاه نصیب در مرز با اردن را باز می‌کند.

علاوه بر آن خبرگزاری رویترز گزارش داد، مخالفان سوریه دور جدید مذاکره با طرف روسیه را در زمینه توافق صلح در استان درعا امروز (شنبه) آغاز کردند.

پیشتر یک منبع رسمی اردنی در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز وجود گزارش‌هایی از برقراری آتش‌بسی که منجر به آشتی در جنوب سوریه می‌شود را تایید کرده بود.

مذاکره کنندگان مخالفان سوریه تاکید کردند، مذاکرات با روسیه روز گذشته برای توافق بر سر سپردن بخش‌هایی از استان درعا در جنوب به دست نیروهای ارتش سوریه آغاز شد.

مذاکره کنندگان افزودند، کمیته‌ای به منظور مذاکره با طرف مقابل شامل شش عضو نظامی و غیرنظامی از سوی مخالفان برای انجام نشستی مقدماتی تشکیل شده است.

ابراهیم الجباوی، سخنگوی رسمی اتاق عملیات مرکزی که گروه‌های اصلی وابسته به ارتش سوریه در جنوب ایجاد کرده‌اند، گفت، این کمیته اولین نشست خود را با روس‌ها برگزار کرد و دور دوم نشست امروز ادامه می‌یابد.

رسانه جنگ سوریه نیز پیشتر از ورود ارتش سوریه به شهرک الکرک در حومه شمال شرقی درعا از سمت شمال همزمان با درگیری‌هایی با گروه‌های مسلح مستقر در این منطقه خبر داده بود.

در این راستا صدها تن از ساکنان شهرک ابطع در ۲۰ کیلومتری شمال شهر درعا برای استقبال از یگان‌های ارتش سوریه که پس از تسلیم شدن شبه‌نظامیان و تحویل دادن سلاح‌ها و مهماتشان وارد این شهرک شده بودند، جهت تقدیر از نبرد آنها با گروه‌های تروریستی و پیروزی بر آنها، در میدان اصلی این شهرک جمع شدند.

این گروه‌های بزرگ پرچم‌های سوریه و تصاویر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را در دست داشته و با سر دادن شعارهایی بر حمایت خود از نیروهای ارتش سوریه برای بازگرداندن امنیت و ثبات به تمام خاک سوریه تاکید کردند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

وزارت خارجه

 پاسخ ایران به اقدامات آمریکا قاطع خواهد بود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *