صفحه اصلی / فرهنگی / میراث فرهنگی و گردشگری / رشد ۴ درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور

رشد ۴ درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد 4.33 درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سال گذشته نسبت به سال 1395 خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمد ثابت اقلیدی عنوان کرد: در سال ۱۳۹۵، تعداد ۴میلیون و ۹۰۱هزار و ۸۴ گردشگر خارجی به کشور وارد شدند که این رقم در سال گذشته به ۵ میلیون و ۱۱۳هزار و ۵۲۴ نفر افزایش یافت و ۲۱۲ هزار و ۴۴۰ نفر و رشد ۴٫۳۳ درصد را نشان می دهد.
او افزود: از این تعداد حدود ۷۱ درصد گردشگران ورودی به کشور در سال گذشته را مردان و حدود ۲۹ درصد را زنان تشکیل می دهند که از کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی و حوزه خلیج فارس به ایران سفر کرده اند.
ثابت اقلیدی ادامه داد: عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان، بحرین، کویت، هندوستان، چین و آلمان ۱۱ کشور اول مبدأ گردشگر ورودی به کشور در سال گذشته هستند.
او تصریح کرد: ایران در سال گذشته همچنین میزبان گردشگرانی از کشورهای مختلف اروپایی بود که از آن جمله می توان به فرانسه، ایتالیا، هلند، انگلستان، اتریش، سوئد، اسپانیا، بلژیک، لهستان، دانمارک، یونان، جمهوری چک، پرتغال، رومانی، کرواسی و ایرلند اشاره کرد.
سرپرست دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: در سال گذشته گردشگرانی نیز از کشورهای حوزه تمدنی از منطقه از جمله کویت، امارات، عمان، قطر، عربستان، قزاقستان و بحرین به ایران سفر کردند.
ثابت در ادامه به تفکیک ورود گردشگران از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی اشاره کرد و افزود: بیشترین گردشگران ورودی به ایران از مرز زمینی وارد کشور شدند.
او همچنین با اشاره به آمار گردشگران خروجی از کشور گفت: در سال گذشته، ۱۰میلیون و ۵۴۲هزار و ۹۵۲ نفر از کشور خارج شدند که از این تعداد ۴میلیون و ۵۷۸هزار و ۴۸ نفر گردشگر زیارتی بودند و بیش از دو میلیون و ۵۲۰ هزار نفر از آنان در ایام اربعین حسینی به عتبات عالیات سفر کردند.
فراهنگ**۳۰۷۹**۱۰۵۵

همچنین مطالعه کنید:

حریم بافت‌های تاریخی گیلان

با متجاوزان به حریم بافت‌های تاریخی گیلان برخورد می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث آریا, ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *