صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / مدیر نفتی: برنامه هایی بر پایه تجربه تحریم پیشین داریم

مدیر نفتی: برنامه هایی بر پایه تجربه تحریم پیشین داریم

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با توجه به روند بارگیری روزانه، تهدیدهای آمریکا بر روند صادرات نفت ایران را بی تاثیر دانست و گفت: بر اساس تجربه دوران تحریم، اقدام ها و برنامه هایی را آماده کرده ایم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، «سیدپیروز موسوی» امروز (جمعه) ادامه داد: به طور ۱۰۰ درصد مطابق اهداف نظام و وزارت نفت حرکت می کنیم و هر آنچه اعلام کنند انجام می دهیم.
وی افزود: شاید در نحوه عملیات صادرات، مطابق برنامه های وزارت نفت تغییراتی داده شود.
موسوی تاکید کرد «تحریم های احتمالی آمریکا تاکنون بر روند صادرات نفت ایران تاثیری نگذاشته است» و گفت: پس از برجام، شاهد رشد گسترده ای در صادرات نفت کشور بودیم که این روند، اکنون نیز تداوم دارد.
وی درباره میانگین صادرات از پایانه خارگ، اضافه کرد: روزانه حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ تا ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه نفت خام از پایانه خارگ صادر می شود که البته باید توجه داشت از سایر پایانه ها نیز صادرات نفت انجام می شود.
این مسوول با بیان این که مشتریان سنتی ما همانند گذشته اقدام به دریافت نفت از پایانه خارگ کرده اند، افزود: این نفتکش ها نفت ایران را به مقصد کشورهای اروپایی و آسیایی حمل می کنند.
وی چین، هند، ترکیه، ژاپن و کره جنوبی را بزرگ ترین خریداران نفت ایران خواند و ادامه داد: میزان صادرات نفت ما به اروپا نیز پس از برجام نسبت به دوران ماقبل تحریم، افزایش زیادی یافت که همچنان ادامه دارد.
موسوی درباره برنامه پایانه های نفتی ایران برای مقابل با تشدید تحریم های آمریکا، گفت: به گزارش کسب و کار نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۱۸ اردیبهشت ماه امسال با تکرار اتهام هایی علیه ایران، از برجام خارج شد و اعلام کرد تحریم های یکجانبه تعلیق شده کشورش علیه ایران را در فرصتی ۹۰ تا ۱۸۰ روزه باز می گرداند؛ این تصمیم با موضع گیری های متعدد از سوی کشورهای مختلف بویژه اتحادیه اروپا مواجه شد.
همچنین، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: دولت این کشور به کشورهای مشتری نفت ایران گفته که باید از ماه نوامبر تمام خرید نفت خود از تهران را متوقف کنند و بعید است که معافیتی در این زمینه به کشورها داده شود.
میزان صادرات نفت و میعانات گازی ایران حدود ۲٫۶ میلیون بشکه در روز است که ۹۰ درصد آن از پایانه نفتی جزیره خارگ صادر می شود.

همچنین مطالعه کنید:

سومین مشتری بزرگ ایران از عراق نفت خریداری می کند

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس ردیابی کشتی ها  و اعلام یک منبع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *