صفحه اصلی / فرهنگی / میراث فرهنگی و گردشگری / دلیل کم توجهی به شهر تاریخی توس باید بررسی شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:

دلیل کم توجهی به شهر تاریخی توس باید بررسی شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: علت کم توجهی به شهر تاریخی توس و برخی بی مهری ها به این مجموعه نیازمند بررسی است.

به گزارش کسب و کار نیوز از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ، حجت الاسلام احمد مازنی در جریان بازدید اعضای این کمیسیون از شهر تاریخی توس اظهار داشت : باید برای احیای شهر تاریخی توس در سطح محلی و ملی اقدام و برنامه ای هماهنگ با حمایت قوه مقننه اجرا شود.
نماینده مردم تهران تاکید کرد: ارزش و اهمیت تاریخی و فرهنگی توس و جایگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی بیش از اینهاست و باید نسبت به این مجموعه بیشتر توجه شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز در این بازدید بیان کرد: پس از تاکیدات رهبر معظم انقلاب در جریان بازدید از این مجموعه، ۲۲ سال پیش شهر توس در فهرست آثار ملی ثبت شد اما به دلیل محدودیت های اعتباری تاکنون اقدامات انجام شده در آن کامل نشده است.
ابوالفضل مکرمی فر گفت: انجام کاوش هایی در کهن دژ و ارگ تاریخی و ساماندهی باغ هارونیه از اقدامات مثبت بوده است اما هنوز برنامه های فراوانی باقی مانده است.
وی ادامه داد: شهرداری مشهد با توجه به نگاه بلندی که دارد ساماندهی جلوخان باغ آرامگاه را در دستور کار قرار داده و در کنار آن امسال ۳۰ میلیاردریال برای ساماندهی و احیای توس از محل اعتبارات استانی و ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته است.
اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به استان خراسان رضوی، روز گذشته از آرامگاه فردوسی و برنامه های احیای برج و باروی شهر تاریخی توس بازدید کردند.
۵۱۳۲/۷۴۹۶

همچنین مطالعه کنید:

میراث فرهنگی

آیا زور میراث فرهنگی به سرمایه‌داری می‎رسد؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, پس از زنده به گور …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *