صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / بزرگترین رقابت شرکت های تعاونی در جشنواره ملی تعاونگران برتر آغاز شد

بزرگترین رقابت شرکت های تعاونی در جشنواره ملی تعاونگران برتر آغاز شد

به گزارش کسب و کار نیوز، مسلم خانی مدیرکل دفترترویج،آموزش وتحقیقات تعاونی های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: درراستای ترویج وتوسعه فرهنگ تعاون و شناسایی ومعرفی کسب وکارهای تعاونی پیشتازوپیشران،سیزدهمین جشنواره ملی تعاونگران برتر در سیزدهم شهریورماه سال جاری با حضور رییس جمهور ومقامات کشوری واستانی در تهران برگزارخواهدشد ضمنا ثبت نام تعاونگران در این رقابت المپیادی بزرگ از۲۶خردادشروع شده وتا۱۶تیرماه ادامه خواهدداشت و تعاونگران واجدشرایط برای ثبت نام دراین جشنواره  می توانند به سایت Www.taavonibartar.irمراجعه نمایند.
دارا بودن حداقل۳سال سابقه شرکت تعاونی،زیانده نبودن،رعایت اصول هفتگانه بین المللی تعاون،اجرای صحیح قانون تعاون،قانون کار،قانون تامین اجتماعی وسایرقوانین ومقررات بالادستی ونیز برگزاری به موقع مجامع وارائه صورتهای مالی از شرایط اولیه ثبت نام در جشنواره ملی تعاونگران برتر می باشد.
لازم به توضیح است که جشنواره ملی تعاونگران برتر در۲۲گرایش(صنایع دستی،فرش دستباف،خدمات،سهامی عام،مرزنشینان،کشاورزی،عشایر،صنعتی،پزشکی،دانش بنیان،حمل ونقل،اعتبار،مسکن،عمرانی،زنان،دهیاری،تامین نیازصنوف خدماتی،تامین نیازصنوف توزیعی،تامین نیازمصرف کنندگان وتامین نیازتولیدکنندگان) برگزارمیشودوعلاوه برشرکت های تعاونی،اتحادیه های استانی وسراسری در گرایش های تولیدی،توزیعی وخدماتی نیزمیتوانند در این جشنواره مهم ملی شرکت نمایند.
نکته قابل توجه آن است که کارگروه های علمی و هیات های داوری در ادارات کل تعاون،کارورفاه اجتماعی۳۱ استان کشور وکارگروه علمی وهیات داوری ملی این جشنواره در معاونت امورتعاون وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی با استناد به سنجه های علمی و شاخص های عمومی وتخصصی مسولیت سنگین گزینش وانتخاب تعاونگران برتر را در دو مرحله استانی و کشوری عهده دار هستند.
شایان ذکراست که تاکنون قریب به هفت هزارنفرازتعاونگران موفق کشور در جشنواره ملی تعاونگران برتر ثبت نام نموده اند وپیش بینی می شود تا۱۶تیرماه که مهلت ثبت نام دراین جشنواره به اتمام می رسد بیش از۱۲هزارشرکت تعاونی برای رقابت در این المپیادملی کسب وکارهای تعاونی اعلام آمادگی نمایند.
نکته قابل تامل در جشنواره امسال که سال حمایت از کالای ایرانی است این است که کیفیت ومطلوبیت محصولات وخدمات شرکت های تعاونی ومیزان پاسخگویی آنان به مشتریان ازجمله شرایط ضروری ولازم برای گزینش وانتخاب کسب وکارهای تعاونی در مراحل استانی وکشوری جشنواره ملی تعاونگران برتر میباشد
در راستای صیانت از محیط زیست وبه منظور توجه به اصول جهانی توسعه پایدار،انتخاب و معرفی تعاونی های سبز(کسب وکارهای تعاونی دوستدارمحیط زیست)به عنوان یکی از بخشهای جنبی این جشنواره خواهدبود
منتخبین جشنواره ملی تعاونگران برتر علاوه بر دریافت لوح تقدیر از ریاست محترم جمهور،در تور ترویجی وآموزشی بین المللی تعاون وکارآفرینی شرکت خواهند نمود وبه عنوان سفیران و مروجان تعاون،”کارت سفیرتعاون”دریافت می نمایند.
تعاونگرانی که”کارت سفیرتعاون”رادریافت نمایند برای ملاقات با وزرا،استانداران و کلیه مقامات کشوری واستانی ومحلی از اولویت ویژه برخوردار بوده و خارج از نوبت با این عزیزان ملاقات نموده و مسائل ومشکلات این عزیزان در این ملاقات ها پیگیری خواهندشد.

دارندگان”کارت سفیرتعاون”به عنوان مروجان فرهنگ تعاون در رسانه های دیداری،شنیداری و نوشتاری نقش آفرینی نموده ودر دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی و در مدارس وآموزشگاه های کشور،نوجوانان وجوانان را برفرهنگ والای تعاونگری وایجاد و توسعه کسب وکارهای تعاونی آشناخواهندنمود.
موضوع قابل توجه دیگر آن است که منتخبین جشنواره ملی تعاونگران برتر در مراحل استانی وکشوری برای دریافت تسهیلات وام از بانک توسعه تعاون وصندوق کارآفرینی در اولویت ویژه خواهندبود و از حمایت های خاص صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون نیز برخوردار خواهندشد.
استفاده از ظرفیت های گسترده صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای معرفی شرکت های تعاونی برتر استانی وکشوری از طریق شبکه تلویزیونی ایران کالا وسایرشبکه های تلویزیونی و رادیویی انجام خواهدشد.
امیداست سیزدهمین جشنواره ملی تعاونگران برتر در سال حمایت از کالای ایرانی بتواند بیش از پیش در معرفی فرهنگ والای تعاون وشناسایی کسب وکارهای تعاونی موفق،نقش آفرینی نموده و ظرفیت های آشکاروپنهان الگوی بین المللی تعاون را در حل ابرچالش های کنونی کشور(بیکاری وفقروتامین مالی و…)بیشترنمایان سازد.

همچنین مطالعه کنید:

دستفروشان

صاحبان مشاغل بی‌ثبات تا ۲ میلیون تومان وام می‌گیرند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *