صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / ایران با استرالیا، ژاپن و مالزی برای تسهیل تجارت مذاکره کرد

ایران با استرالیا، ژاپن و مالزی برای تسهیل تجارت مذاکره کرد

رئیس کل گمرکات کشورمان به منظور گسترش مناسبات گمرکی، تسهیل تجارت و مبارزه با تخلف و قاچاق با همتایان خود در استرالیا، مالزی و ژاپن دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز اعلامی از روابط عمومی گمرک ایران، در این مذاکرات که در حاشیه یک رویداد اقتصادی در مقرر سازمان جهانی گمرکات در بروکسل انجام شد، روسای گمرکات استرالیا، مالزی و ژاپن بر توسعه مناسبات گمرکی با ایران تاکید کردند.
«فرود عسگری» رئیس کل گمرک ایران در دیدار با رئیس کل گمرک ژاپن موضوعات اصلی در حوزه امور گمرکی دو کشور را در چارچوب مذاکرات دو ماه پیش مطرح کرد و قرار شد موانع گمرکی دو کشور برای تسهیل تجارت در چارچوب موافقتنامه کمک های متقابل اداری و آموزشی بررسیو حل و فصل شود.
وی همچنین در دیدار با رئیس کل گمرک مالزی، محورهای مشترک گمرکی را مطرح کرد و به تبادل نظر پرداخت. در این دیدار رئیس کل گمرک مالزی از همکاری های آموزشی مشترک استقبال کرد و قرار شد مقدمات برگزاری دوره های آموزشی مشترک میان گمرکات دو کشور توسط «مسعود عاطفی» نماینده دائم ایران در سازمان جهانی گمرک و نماینده گمرک مالزی تدوین و اجرایی شود.
براساس این گزارش، در گفت و گوی دوجانبه رئیس کل گمرکات ایران و استرالیا نیز رئیس کل گمرک و امور مرزی استرالیا از انتقال تجربیات ایران در مبارزه با مواد مخدر و قاچاق به این کشور استقبال کرد.
اقتصام**۹۱۸۶**۱۷۲۴

همچنین مطالعه کنید:

نخستین نمایشگاه سال ۹۹ در خرداد برگزار می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *