صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / هشدار روسیه نسبت به اقدامات مشکوک “کلاه سفیدها” در ادلب سوریه

هشدار روسیه نسبت به اقدامات مشکوک “کلاه سفیدها” در ادلب سوریه

مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که سازمان "کلاه سفیدها" در حال آماده سازی به منظور انجام عملیات تحریک‌آمیز با استفاده از مواد شیمیایی در استان ادلب سوریه است.

کلاه سفیدها

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از روسیا الیوم، الکسی تسیگانکوف، رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) تاکید کرد که این مرکز تماس تلفنی‌ از ساکنان محلی استان ادلب دریافت کرد که طی این تماس اهالی ادلب از زمینه سازی سازمان “کلاه سفیدها” برای انجام عملیات تحریک‌آمیز خبر دادند.

وی در ادامه افزود: طبق گفته ساکنان ادلب روز یکشنبه کاروانی متشکل از شش خودرو با نشان سازمان “کلاه‌ سفیدها” و همچنین کامیونی حامل تجهیزات دفاعی و تانکرهای مواد مایع، وسایل فیلمبرداری و هفت راکت وارد ادلب شدند.

تسیگانکوف همچنین تصریح کرد: پس ورود این کاوان‌ها و تجهیزات چهار شخص ناشناس که لباس‌های خاصی بر تن داشته و وسایل دفاعی با خود حمل می‌کردند اقدام به پر کردن کلاهک راکت‌ها با مواد مایع کردند.

رئیس مرکز حمیمیم همچنین عنوان داشت: طبق اطلاعات نظامیان روس، نیروهای “کلاه‌ سفیدها” پس از آماده‌سازی،  راکت‌ها به سمت شهر “معره النعمان” واقع در استان ادلب انتقال یافتند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *