صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / چگونگی بیمه شدن نوزادان از بدو تولد

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت تشریح کرد

چگونگی بیمه شدن نوزادان از بدو تولد

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران جزییات بیمه نوزادان از بدو تولد را تشریح کرد.

نوزاد

به گزارش کسب و کار نیوز، مهندس محمد هاشمی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به این امر که نوزادان فاقد شناسنامه و کارت ملی هستند و نمیتوان برای آنان دفترچه بیمه سلامت صادر کرد؛ این سازمان در جهت حمایت از خانوادههایی که فرزند آنان از بدو تولد نیاز به دریافت خدمت درمانی دارند، امکان استفاده از دفترچه بیمه مادر را فراهم کرده است.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بینالملل این سازمان با اشاره به امکان استفاده از دفترچه بیمه مادر برای نوزادان، افزود: در این زمینه نوزادان نیازمند به درمان، میتوانند با در دست داشتن دفترچه بیمه مادر معرفی‌نامه بستری جهت دریافت خدمت در بخش بستری مشروط به عدم ترخیص از بیمارستان و در قالب ضوابط مربوط به هر یک از صندوق های بیمهای سازمان بیمه سلامت ایران دریافت کنند. لازم به ذکر است دریافت خدمات برای نوزادان با استفاده از دفترچه بیمه مادر تنها در ماه اول تولد امکان‌پذیر است که شامل خدمات بستری و حین بستری میباشد. 

هاشمی همچنین اذعان داشت: مهلت قانونی ثبت ولادت حداکثر ۱۵ روز پس از تولد است.

بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران (آی هینا)، وی همچنین از والدین نوزادان درخواست کرد تا بلافاصله پس از دریافت شناسنامه فرزند خود نسبت به ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه سلامت او اقدام کنند.

وی گفت: نوزادانی که سرپرست آنان کارمند دولت هستند، برای اخذ دفترچه بیمه آنان ارائه گواهی کسر حق بیمه و برای نوزادانی که سرپرست آنها تحت پوشش بیمه ایرانیان هستند، ارائه فیش واریزحق بیمه مربوطه الزامی است.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران همچنین مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور دفترچه بیمه نوزادان را شامل ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی سرپرست و اصل شناسنامه نوزاد عنوان کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مترو

یکه تازی کرونا در اتوبوس و مترو

میناسادات حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، این در حالی است که بسیاری از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *