صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / واردات موبایل سه برابر شد

جدیدترین آمار واردات گوشی تلفن همراه

واردات موبایل سه برابر شد

در سال‌جاری بیش از یک میلیون و ۱۴۱ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه وارد ایران شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در سال‌جاری بیش از یک میلیون و ۱۴۱ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه وارد ایران شده است.

 بر اساس آمار منتشره گمرک ایران از تجارت خارجی سه ماهه نخست سال‌جاری، در این مدت یک میلیون و ۱۴۱ هزار و ۶۶۶ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۱۹۲ میلیون و ۴۰۶ هزار دلار وارد کشورمان شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی ۱۹۴ درصد افزایش یافته است.

به این ترتیب می‌توان گفت که قیمت متوسط هر دستگاه گوشی تلفن همراه واردشده به ایران در این مدت ۱۶۸ دلار بوده است.

براساس این گزارش، در سه ماهه نخست سال گذشته ۴۹۶ هزار و ۴۵۸ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۶۵ میلیون و ۴۳۲ هزار دلار وارد کشورمان شده بود.

گمرک ایران همچنین در این خصوص مدعی است که در حال حاضر جزئی‌ترین اطلاعات ترخیص در تمامی گمرکات به لحظه قابل رهگیری است و روشن و مشخص است که چه کالایی به نام چه افرادی به تفکیک نوع کالا، مجوزها، وزن و ارزش از کدام گمرکات ترخیص و از طریق چه کامیونی به کدام انبار بارگیری و در آنجا تخلیه شده است .

سامانه “مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص” گمرک که از زیر سامانه‌های سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی است، با بهره گیری از ابزارهای فناوری و هوش سیستمی، امکان کنترل موجودی و همچنین رهگیری کالا در کشور را فراهم کرده است.

البته افزایش قیمت گوشی تلفن همراه در روزهای اخیر سبب شده تا این کالا به یکی از کالاهای حاشیه‌ساز اقتصادی تبدیل شود و در همین راستا، روز گذشته محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فهرست شرکت‌های دریافت‌کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی تلفن همراه را منتشر کرد تا این شرکت‌ها نتوانند گوشی‌های تلفن همراه خود را با قیمت بالا در بازار بفروشند.

گمرک ایران همچنین تاکید کرده است که تمامی گوشی‌هایی که وارد ایران می‌شوند، اعم از تجاری یا مسافری باید در سامانه مشخص‌شده اظهار شوند.

همچنین مطالعه کنید:

نخستین نمایشگاه سال ۹۹ در خرداد برگزار می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *