صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / برخورد دستگاه قضایی با سودجویان بازار ارز موثر خواهد بود

نعمتی مطرح کرد

برخورد دستگاه قضایی با سودجویان بازار ارز موثر خواهد بود

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت شفافیت وزارتخانه‌ها در خصوص سودجویی‌های احتمالی در زمینه بازار ارز بر ضرورت برخورد دستگاه قضایی با این افراد تاکید کرد.

بهروز نعمتی

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در این فضای آشفته خیلی‌ها به دنبال سوء استفاده از شرایط به وجود آمده بودند. نمونه آن شرکتی بود که آقای جهرمی وزیر ارتباطات گفت با ۲۷ روز سابقه، ۲۶ میلیون دلار ارز از بانک مرکزی دریافت کرده که تنها ۱۰ میلیون دلار آن را موبایل وارد کرده و مابقی معلوم نیست کجاست.

وی افزود:‌ در عرصه‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت هم حتما چنین مواردی وجود دارد. هر چه ما در این زمینه شفاف‌تر باشیم و مانیتورینگ قوی‌تری وجود داشته باشد بازدارنده خواهد بود؛ البته آن تاجر بزرگواری که کالا وارد می‌کند، زحمت می‌کشد و ما قدردان او هستیم، اما اگر خدای نکرده بخشی از ارز دریافتی از سوی این افراد به موارد دیگری اختصاص پیدا کند مصداق تخلف است و باید با آن برخورد شود.

نعمتی اظهار کرد: آیت‌الله آملی لاریجانی رییس دستگاه قضا روز سه‌شنبه خط و نشانی برای سودجویان کشیدند و حتما قوه قضاییه برنامه‌هایی برای برخورد با این افراد دارد که در این صورت بسیار موثر خواهد بود. همچنان که اگر قوه قضاییه، دولت، مجلس و تعزیرات در این ماجرا کنار هم قرار بگیرند به بازدارندگی از بروز این وقایع کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

لیست متخصصین و متعهدین به معیشت، کار و تولید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *