صفحه اصلی / فرهنگی / اعطای درجه یک هنری به چهرهای پیشکسوت موسیقی نواحی خراسان

سه استاد پیشکسوت موسیقی نواحی خراسان

اعطای درجه یک هنری به چهرهای پیشکسوت موسیقی نواحی خراسان

علیرضا سلمانی علی آبادی، مراد علی سالار احمدی و علی غلامرضائی آلمه جوقی، سه استاد پیشکسوت موسیقی نواحی خراسان، درجه یک هنری گرفتند.

علیرضا سلمانی علی آبادی، مراد علی سالار احمدی و علی غلامرضائی آلمه جوقی، سه استاد پیشکسوت موسیقی نواحی خراسان، درجه یک هنری گرفتند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا ، این شورا در تازه‌ترین نشست خود درجه هنری استادان و چهره‌های پیشکسوت موسیقی نواحی را مشخص و تصویب کرد.
علیرضا سلمانی علی آبادی، در حوزه تخصصی نوازندگی دوتار خراسان، مراد علی سالار احمدی در حوزه تخصصی آواز محلی خراسان و علی غلامرضائی آلمه جوقی در حوزه تخصصی دوتار خراسان درجه یک هنری گرفتند.
اسامی این افراد با تائید پنج نفر از استادان موسیقی در کمیته تخصصی موسیقی، در آخرین جلسه به تایید و تصویب استادان و متخصصان شورا رسید.
نمایندگان تام الاختیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه و فرهنگستان هنر در این جلسه حضور داشتند.
مطابق مصوبات دولت و شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعطای درجه یک هنری به هنرمندان و نویسندگان، هم‌طراز با مدرک دکترا در دانشگاه‌های رسمی کشور است و دریافت کنندگان درجه یک هنری، از همه امتیازات مربوط به قانون مدیریت خدمات کشوری برخوردار خواهند بود.

همچنین مطالعه کنید:

«سواد فیلم دیدن» یک مهارت است که در سنین کودکی و نوجوانی باید آموخته شود

به گزارش کسب و کار نیوز، تشکیل کارگروه تخصصی سینمای کودک و نوجوان در بنیاد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *