صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / نفتکش ایرانی ‎ ۱۳دریانورد پاکستانی را نجات داد

نفتکش ایرانی ‎ ۱۳دریانورد پاکستانی را نجات داد

کشتی نفتکش ' آرک ' متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران موفق به نجات 13 دریانورد پاکستانی گرفتار در آب های بین المللی (جنوب پاکستان) شد.

به گزارش کسب و کار نیوز از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران، در پی انتشار اطلاعیه درخواست امداد و نجات دریایی توسط مرکز فرماندهی عملیات نجات دریایی پاکستان در ساعت ۱۰:۴۵ صبح روز ۲۰ ژوئن(٣٠ خرداد )، فرمانده و کارکنان کشتی نفتکش’ آرک ‘ سریعا به منظور نجات جان ۱۳ دریانورد شناور صیادی ‘ النعیمی’ وارد عمل شدند.
‏‎کاپیتان ‘محمد برنجی ‘ فرمانده کشتی آرک در گزارشی به امور عملیات شرکت ملی نفتکش ایران و پس از دریافت اعلام خطر از سوی مرکز امداد و نجات کراچی با اعلام آماده باش و به همراهی کارکنان این کشتی برای نجات جان این ۱۳ دریانورد در شرایطی که در حال عزیمت به خلیج فارس بود، تغییر مسیر داد و به سمت موقعیت این شناور صیادی در جنوب پاکستان حرکت کرد.
‏‎این عملیات نجات که به دلیل شرایط بسیار بد جوی و دریای طوفانی دارای پیچیدگی های فنی بسیار زیادی بود با انجام مانورهای بسیار فنی کشتی آرک با هدایت فرمانده و کارکنان این نفتکش و پس از انتقال آب، مواد غذایی و نگهبانی از فاصله نزدیک و رسیدن بالگردهای نیروی دریایی پاکستان به محل حدود ساعت ۱۷ با موفقیت به پایان رسید.
‏‎در طول این عملیات، کشتی نفتکش افرامکس آرک با ناوهای نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در ارتباط رادیویی بوده است و موفقیت نفتکش آرک نیز توسط این ناوها به فرماندهی چابهار گزارش شد.
‏‎پیش از این و در اردیبهشت ماه سال جاری کشتی نفتکش ‘ آپاما ‘ به فرماندهی کاپیتان ‘مهدی مسیح زاده’ چهار ماهیگیر ایرانی گرفتار شده در طوفان را درحوالی جزیره خارک نجات داد.
کشتی نفتکش غول‎پیکر ‘Stream’ هم آذرماه گذشته به فرماندهی کاپیتان ‘محمودباغستانی’ ‏موفق به نجات پنج ماهیگیر سریلانکایی شد که قایق آنها در آب‎های اقیانوس هند واژگون شده بود.
اقتصام**۱۱۰۸**۱۳۳۶

همچنین مطالعه کنید:

زمینه تشکیل کنسرسیوم رایانش ابری در کشور فراهم است

رایانش ابری مدل رایانشی بر پایهٔ شبکه‌ های رایانه ‌ای مانند اینترنت است که الگویی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *