صفحه اصلی / استان ها / چهارمحال و بختیاری / رسیدگی به ۱۴۸ هزار و ۹۸۳ فقره پرونده در چهارمحال و بختیاری

در سال گذشته صورت گرفت:

رسیدگی به ۱۴۸ هزار و ۹۸۳ فقره پرونده در چهارمحال و بختیاری

‌رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد پرونده‌های مختومه در سال گذشته نسبت به سال 95 به میزان 6 درصد افزایش داشته است و به 148 هزار و 983 فقره پرونده رسیدگی شده که مختومه شدند.

 احمدرضا بهرامی

‌به گزارش کسب و کار نیوز، احمدرضا بهرامی ۳۱ خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: وظایف رسانه بسیار خطیر است و در عرصه‌های رشد و تعالی، نقش دارند و طبق فرمایش امام خمینی (ره)، رسانه‌ها یک بنگاه هدایتی و تقویتی هستند.

وی توهین به اشخاص، ضرب و جرح، سرقت، صدمه بدنی غیرعمدی، تهدید، تخریب،تهمت، افترا، استفاده از الفاظ رکیک و نسبت‌های توهین آمیز، تصرف عدوانی و مزاحمت تلفنی و کلاهبرداری را از موارد فراوانی جرائم در استان برشمرد.
بهرامی تصریح کرد: دادگستری استان دارای ۱۶ حوزه قضایی اعم از ۹ شهرستان و هفت دادگاه است و در حال حاضر با ۱۸۳ قاضی و ۶۹۳ کارمند در حال انجام خدمت‌رسانی است.
وی ادامه داد: تعداد پرونده‌های مختومه در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ به میزان شش درصد افزایش داشته است و به ۱۴۸ هزار و ۹۸۳ فقره پرونده رسیدگی شده که مختومه شدند.
بهرامی گفت: تعداد پرونده‌های وارد شده به شوراهای حل اختلاف استان در سال گذشته ۵۶ هزار و ۸۴۷ فقره است که از این تعداد ۵۶ هزار و ۶۶۵ فقره پرونده مختومه شد و از این تعداد نیز ۱۳ هزار و ۱۵۳ فقره منجر به صلح و سازش شده است که درصد پرونده‌های صلح و سازش به قابل اصلاح ۳۶ درصد بوده و همچنین  در این سال ۱۸ فقره پرونده قتل، ۳۴ فقره نزاع دسته جمعی و شش فقره درگیری منجر به صلح و سازش شد.
وی با اشاره به اینکه  چهارمحال و بختیاری نخستین استانی است که کمپ‌های غیرمجاز ترک اعتیاد ندارد، گفت: کمپ‌های استاندارد سازی شدند تا افراد ضمن ترک اعتیاد آسیب‌های دیگری نببینند.
بهرامی اضافه کرد: دستگاه‌های متولی استاندارد نیز مکلف شدند تا با رعایت رعایت استاندارد در آسانسورها، وسایل موجود در پارک‌ها و… از وقوع خسارت‌های مالی و جانی جلوگیری کنند.
وی با بیان اینکه گاهی فعالیت‌های غیرقانونی پزشکی در استان صورت می‌گیرد، تاکید کرد: به منظور مقابله با این فعالیت‌ها جلسات مختلف با دستگاه‌های اجرایی متولی برگزار شده و اقدامات لازم صورت گرفته است.
بهرامی عنوان کرد: در سال گذشته آموزش مهارت‌های اساسی زندگی برای ۶۹۱۵ زوج در شرف ازدواج با برگزاری ۳۶۲ کارگاه در شهرستان‌هایی همچون شهرکرد، بروجن، لردگان انجام شد.
معاون امور اسناد اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان علی اضغر سلیمان نیز گفت: این اداره‌کل دارای ۹ واحد ثبتی و ۶۹ دفتر اسناد رسمی و ۴۹ دفتر ازدواج و ۲۱ دفتر طلاق در حال خدمت رسانی است.
وی احداث ساختمان اداری ناحیه دو شهرکرد و ساختمان اداری کوهرنگ، صدور اسناد مالکیت اراضی و دولتی برای ۲۲۴۲ فقره سند را برخی از فعالیت‌های انجام شده در سال گذشته عنوان کرد.
‌انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ناکارآمدی طرح های نظام توزیع و کنترل قیمت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، بنابراین دولت مکلف است به منظور تامین …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *