صفحه اصلی / اقتصادی / صنعت و معدن / تولید آزمایشی ماشین ظرفشویی با فناوری بومی در کشور آغاز شد
تولید آزمایشی ماشین ظرفشویی با فناوری بومی در کشور آغاز شد

تولید آزمایشی ماشین ظرفشویی با فناوری بومی در کشور آغاز شد

نخستین خط تولید آزمایشی ماشین ظرفشویی با فناوری بومی سازی شده امروز (دوشنبه) در شهرک صنعتی محمودآباد قم راه اندازی شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، این ماشین های ظرفشویی توسط یکی از قدیمی ترین و مطرح ترین برندهای کشور با در اختیار گرفتن ۱۰۰ درصدی فناوری مربوطه از ۲ شریک چینی و اروپایی در یک سال اخیر به مرحله تولید رسیده است و به گفته مسئولان شرکت، از حدود ۲۰ روز دیگر به تولید انبوه خواهد رسید.
قائم مقام مدیرعامل شرکت یاد شده در آیین راه اندازی خط تولید آزمایشی به خبرنگار ایرنا، گفت: محصول تولیدی با تلفیقی از فناوری های در اختیار گرفته شده برندهای مطرح چینی و اروپایی و حذف نقیضه های آنان تولید می شود و قیمت آن نصف سایر برندهای خارجی موجود در بازار خواهد بود.
حسین اسحاقی افزود: فناوری یاد شده شامل برنامه ظرفشویی، طراحی نحوه چیدمان ظرف ها، سختی آب، میزان مصرف آب دستگاه، خشک کننده و ضدعفونی کننده است که اکنون بطور کامل در اختیار این شرکت قرار دارد.
وی ادامه داد: ۷۰ درصد قطعات این محصول شامل مواد اولیه فلزی، پلاستیکی، الکترونیکی و قطعات مورد نیاز برای تعادل دستگاه از داخل کشور تامین و بقیه ۳۰ درصد آن شامل الکتروموتور، پمپ و استیل مورد نیاز وارداتی است.
اسحاقی در پاسخ به پرسش دیگر ایرنا درخصوص تاثیر بازگشت تحریم ها بر فعالیت تولیدی این محصول، تصریح کرد: به دلیل بومی سازی، مشکلی در فناوری نداریم، اما در تامین بخشی از قطعات وارداتی به مشکل می خوریم که البته از تجربه لازم برای رفع آن برخورداریم.
این مسئول با یادآوری افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته و افزایش قیمت قطعات فولادی و پتروشیمی، خاطرنشان کرد: در صورت تامین ارز مورد نیاز برای تامین قطعات و افزایش تولید، بهای این کالا افزایشی نخواهد داشت هرچند برای کنار زدن رقیبان خارجی از بازار به تغییر شیوه های فروش نظیر فروش اعتباری به جای نقدی روی خواهیم آورد.
وی یادآور شد: اکنون ۸۰ درصد بازار ماشین ظرفشویی کشور در اختیار برندهای خارجی است، اما امید می رود با راه اندازی خط تولید انبوه این شرکت و انجام حمایت های لازم تعرفه ای از سوی دولت و جلوگیری از ورود کالای قاچاق و انجام تبلیغات مناسب تا ۹۰ درصد بازار را در اختیار بگیریم.
اسحاقی اظهار داشت: مواد اولیه مورداستفاده و موتور تولیدی شرکت در حد نمونه های مشابه اروپایی و برندهای مطرح آسیایی است و علاوه بر آن با دارا بودن ۶۰۰ مرکز خدمات پس از فروش می توانیم به خدمات رسانی مناسب به مشتریان بپردازیم.
این مسئول ادامه داد: ماشین های ظرفشویی با استفاده از ۱۰ لیتر آب قادر به شست و شوی ۱۶۰ پارچه ظرف هستند، در حالی که در شست و شوی دستی به ۱۰ برابر این میزان آب نیاز است، همچنین تناسب دستگاه با کیفیت های مختلف آب در سراسر کشور از جمله دیگر مزایای این محصول ایرانی است.
شهرک صنعتی محمودآباد در ۲۵ کیلومتری شمال قم واقع شده است.
اقتصام** ۳۰۶۵**۹۱۳۲

همچنین مطالعه کنید:

راه‌اندازی سامانه‌ فروش خودروهای برقی/ متقاضیان ۱۰۰ میلیون تومان بلوکه کنند

به گزارش کسب و کار نیوز، طبق اعلام مدیر سامانه یکپارچه خودروها، برای عرضه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.