صفحه اصلی / استان ها / کرمان / خانه‌موزه هنر کرمان به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

خانه‌موزه هنر کرمان به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

با همکاری جهاددانشگاهی کرمان آثار "حبیبه بدایت" در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت.

به گزارش کسب و کار نیوز، عصر امروز ۱۰ خردادماه رییس جهاددانشگاهی استان کرمان و مدیر کل دفتر اجتماعی استانداری کرمان از خانه «حبیبه بدایت» (برومند) بازدید و با این هنرمند به گفت‌وگو نشستند.

براساس این گزارش، حبیبه بدایت یک هنرمند فرهیخته کرمانی است که حدود ۵ هزار اثر هنری شامل نقاشی و صنایع دستی دارد که تاکنون در خانه خود نگهداری می‌کند که چندی پیش استاندار کرمان در دیداری که با این هنرمند داشتند دستور تبدیل کردن خانه این هنرمند به خانه موزه را صادر کردند.

مقرر شده است که در فاز دوم یک زمین در دانشگاه شهید باهنر کرمان یا یک زمین شهرداری در اختیار این هنرمند قرار دهد تا یک موزه هنری ساخته و آثار بی‌نظیر این هنرمند در معرض دید عموم قرار گیرند.

دکتر “رضا کامیاب‌مقدس” رییس جهاددانشگاهی استان کرمان در این دیدار گفت: باید یک موزه مدرن ساخته شود که یک قسمت آن مختص نمایش آثار این بانوی فرهیخته شود و سالن‌های دیگر آن در اختیار سایر هنرمندان قرار گیرد تا این موزه محل تردد افراد فرهیخته هنرمند و محل نگهداری آثار بی‌نظیر این بانو قرار گیرد. اگر یک مکان مناسب در دانشگاه به این مهم اختصاص یابد، می‌توان موزه مدرنی با المان‌های سنتی کرمانی ایرانی ساخت.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سپهبد قاسم سلیمانی

دوشنبه شب، مراسم وداع با پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلی امام علی(ع) کرمان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, “مهدی صدفی” در جمع خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *