صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان غربی / تولید روزانه ۸۰ تن شیرخام در کشت، صنعت و دامپروری پگاه سلماس

تولید روزانه ۸۰ تن شیرخام در کشت، صنعت و دامپروری پگاه سلماس

مدیرعامل شرکت کشت ،صنعت و دامپروری پگاه سلماس گفت: این شرکت با داشتن 2 هزار راس گاو مولد شیرده روزانه 80 تن شیر خام صنعتی تولید و کارخانه های تولیدات لبنی را تامین می کند .

شیر / اقتصادی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد اخلاقی در حاشیه بازدید فرماندار سلماس از شرکت کشت ،صنعت و دامپروری پگاه این شهرستان اظهار کرد: پروژه کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس یکی از طرح های بی نظیر در شمالغرب کشور است که با تولید شیر صنعتی و اصلاح نژاد دام های منطقه اشتغالزایی بسزایی در منطقه داشته و به سبب همجواری توانسته است کارخانجات پگاه تبریز و ارومیه را از نیاز شیر خام صنعتی تامین نماید .

وی افزود: ۵۴ درصد از سرمایه گذاری این مجتمع از طریق منابع بانکی و مابقی با سرمایه گذاری صنایع شیر ایران /وابسته به صندوق بازنشستگان کشور/ در دولت تدبیر و امید تامین شده است وتاکنون ۶۰۰میلیارد ریال برای این مجموعه هزینه شده است .

اخلاقی تصریح کرد: با بهره برداری از فاز یک این مجموعه برای بیش از ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و یکهزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است و با بهره برداری از فاز دوم این مجموعه یعنی تولید فرآورده های لبنی ۱۰۰ تنی در ماه و همچنین فاز سوم این طرح که به تولید شیر خشک نوزادی خواهد پرداخت ۱۰۰ نفر دیگر در پگاه سلماس مشغول به کار خواهند شد .

به گفته وی حدود ۴۰۰ هکتار زمین کشاورزی هم در کنار این مجتمع دامپروری وجود دارد تا بتواند علوفه مورد نیاز این مجموعه را تامین کند و ۱۸۰ هکتار دیگر نیز در حال اخذ مراحل نهایی برای افزودن به این مجموعه است .

مدیرعامل شرکت کشت ،صنعت و دامپروری پگاه سلماس با اشاره به این که این مجموعه باید بتواند بخش عمده ای از علوفه و نهاده های مورد نیازش را خودش تامین کند،خاطرنشان کرد: در این مجتمع سالانه ۲۷ تا ۲۹هزار تن شیر و ۳۰۰ تن گوشت استحصال و به بازار عرضه می شود .

اخلاقی بیان کرد: عملیات اجرایی مجتمع کشت ،صنعت ودامپروری دو هزار راسی پگاه سلماس در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار تاسیسات و ۴۰۰ هزارهکتار کشت علوفه در سال ۹۳ شروع به احداث و فاز اول این مجموعه سال گذشته به بهره برداری رسید .

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مرز بازرگان برای تردد باز است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, صادق نامدار در پی انتشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *