صفحه اصلی / استان ها / قم / مساجد محورهای پیگیری آسیب‌ها در محله‌ها

مساجد محورهای پیگیری آسیب‌ها در محله‌ها

‌فرماندار قم تصریح کرد: مساجد محورهای پیگیری آسیب‌ها در محله‌ها بوده و پایگاه‌های بسیج نیز بازوان اجرایی هستند تا این آسیب‌ها را کاهش دهند.

مسجد

‌به گزارش کسب و کار نیوز‌، رضا سیار شامگاه دوشنبه در نشست هماهنگی و برنامه ریزی مقابله با آسیب‌های اجتماعی که در فرمانداری قم با حضور ائمه جماعات، معتمدین محلی و پایگاه‌های مقاومت بسیج ناحیه امام حسین (ع) برگزار شد، عنوان کرد: ائمه جماعات نقش مهم و سازنده‌ای در پیگیری آسیب‌های اجتماعی دارند؛ آنها می‌توانند ظرفیت‌های مهمی در مساجد در مواجهه با آسیب‌ها و رفع مشکلات مردم را فراهم کنند.

وی اظهار کرد: جذب جوانان به سمت و سوی مساجد مانع از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی می‌شود؛ ما در حوزه اجتماعی و فرهنگی با آسیب‌های جدی مواجه‌ایم و باید برنامه‌های راهبردی در رفع موانع و مشکلات ارائه گردد.

سیار خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش و ارگان‌های خدماتی و دستگاه‌های اجرایی هر یک باید مساجد را در رفع ناهنجاری‌های اجتماعی یاری رسانند.

وی گفت: جنس آسیب‌ها در محله‌های مختلف شهر متفاوت است و هر مسجدی می‌تواند برنامه خاص و ویژه خود را در مواجهه با آسیب‌ها ارائه نماید و با نیازسنجی طبق آسیب‌های موجود گام بردارد.

‌فرماندار قم بیان کرد: برای رفع آسیب‌ها ابتدا باید از ظرفیت‌های مساجد آغاز کنیم. در این مسیر نباید جوانان را از مساجد طرد کرد، بلکه می‌توان در دل جوانان به راحتی رخنه نمود و این هنر ائمه جماعات است.

وی یادآور شد: در مقابله با بسیاری از آسیب‌ها می‌توان از فضای مدارس و مساجد به خوبی استفاده کرد؛ در این عرصه باید برنامه‌های فرهنگی ارائه شود.

فرماندار قم خاطرنشان کرد: مشکلات و آسیب‌های زیادی وجود دارد مساجد و متولیان آن باید نسبت به این آسیب‌های خانمانسوز حساس شوند، البته مردم نیز باید مطالبه کنند.

وی گفت: آسیب‌های محله‌ها و مناطق را باید احصا و درمان کرد؛ در این خصوص بسیج و روحانیون پیگیر مطالبات جامعه در مساجد باشند و به شناسایی آسیب‌ها بپردازند.

سیار عنوان کرد: قم خاستگاه انقلاب است و زیبنده نیست که با آسیب‌های اجتماعی دست به گریبان باشیم. در این زمینه همه مسئولیت داریم؛ بافت‌های فرسوده بعضا مکانی امن برای رشد آسیب‌های شده است. نیروی انتظامی باید در این حوزه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی خود را ارائه نماید.  در واقع همه باید کاهش آسیب‌ها را تکلیف خود بدانیم.

فرماندار قم بیان کرد: در حوزه اعتیاد نیز راهکارهایی رائه شود تا بتوان علاوه بر درمان معتادان نسبت به جلوگیری از بازگشت آن‌ها به سمت اعتیاد نیز برنامه ریزی کرد.

وی تصریح کرد: ادارات نیز امکاناتی دارند که می‌توان در مقابله با آسیب‌ها از آن بهره برد. همچنین ۸ منطقه شهرداری و ۳ ناحیه سپاه و ۱۱ پایگاه بهزیستی و ۵ منطقه کمیته امداد و دو بخش اوقاف و ۱۴۰ پایگاه علوم پزشکی در قم همگی از ظرفیت‌های مهمی در مواجهه با آسیب‌ها هستند.

سیار عنوان کرد: برای رفع آسیب‌های اجتماعی می‌توان مسئولیت‌هایی به این پایگاه‌ها و مناطق داد، ضمن اینکه دانشگاهها نیز ظرفیت‌های مهمی هستند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

نیوکاسل

اجرای مایه کوبی نیوکاسل در استان قم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا,دکتر رفیعی با بیان اینکه این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *