صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / واردات گل و گیاه به کشور غیرقانونی است

واردات گل و گیاه به کشور غیرقانونی است

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه گفت: گیاهانی مانند بونسای و بامبو به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند و ما هیچ واردات قانونی در زمینه گل نداریم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه گفت: گیاهانی مانند بونسای و بامبو به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند و ما هیچ واردات قانونی در زمینه گل نداریم.

اکبر شاهرخی رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه ، تصریح کرد: ما هیچ وابستگی در زمینه واردات گل و گیاه به خارج نداریم و تمام گل و گیاه موجود در بازار را تولید کنندگان داخلی تولید می‌کنند.

وی افزود: ما تنها مقداری ریشه و برخی اقلام نگهداری و تزئین گل مانند اسفنج را وارد می‌کنیم که در حال حاضر نیازی به واردات آنها هم نداریم.

شاهرخی گفت: فقط برخی دلالان واردات گل و گیاه را انجام می‌دادند که نه تنها باعث خروج ارز از کشور به منظور واردات غیرقانونی گل می‌شد بلکه باعث ازدیاد این محصول و بازار فروش غیرقانونی آن توسط دستفروشان به مقدار زیاد شده بود.

وی افزود: فراوانی گل و نبود صادرات در کشور باعث شده تا این محصول به میزان زیاد در گل فروشی‌ها و مراکز تولید گل وجود داشته باشد و تمام آن تنها برای مصرف داخلی تولید شود.

رئیس اتحادیه گل و گیاه با اشاره به واردات برخی اقلام مانند بونسای و بامبو تصریح کرد: گیاهانی مانند بونسای و بامبو به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود که درصد بالایی هم به خرید آن مبادرت نمی‌کنند. گیاه بونسای در واقع نوعی شمشاد است که تولید آن در کشور هم می‌تواند رونق بگیرد.

وی گفت: ما با وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفظ نباتات و بازرسی اتاق اصناف در رابطه با جلوگیری از قاچاق گل و گیاه و فروش گل و گیاه قاچاق، همکاری‌های لازم را انجام داده و با متخلفین برخورد می‌کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

khansari

کاهش سرمایه‌گذاری اشتغال را تهدید می‌کند

به گزارش کسب و کار نیوز، مسعود خوانساری امروز در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *