صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان غربی / دستگیری دانه درشت‌های قاچاق در آذربایجان غربی

دستگیری دانه درشت‌های قاچاق در آذربایجان غربی

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان غربی، برخورد با پرونده های دانه درشت در حوزه قاچاق کالا و ارز را یکی از برنامه های اصلی فرماندهی انتظامی استان برشمرد و تصریح کرد: در این راستا و در طی سال جاری 12 فقره پرونده بالای 100 میلیون تومان کشف شده است.

قاچاق

به گزارش کسب و کار نیوز، سرهنگ سامان غنی زاده امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل ستاد فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی برگزار شد، با تاکید بر افزایش ۲۴ درصدی عملیات منجر به کشف در حوزه قاچاق کالا و ارز استان از انجام ۴۹۷ عملیات منجر به کشف در این حوزه خبر داد و افزود: در نتیجه عملیات‌های صورت گرفته ۲۱۸ خودرو توقیف و ۴۳۳ نفر قاچاقچی، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی، همچنین ارزش ریالی اموال قاچاق کشف شده در استان را بیش از ۸۵ میلیارد ریال عنوان کرد.

غنی زاده با اشاره به دستگیری ۲۴۹ نفر در حوزه جرائم جعل و کلاه برداری میزان کشفیات جرائم این حوزه را بیش از ۹۳ درصد اعلام کرد و افزود: جعل اسناد مالکیت با ۴۹ درصد، خرید و فروش مال غیر با ۴۷ درصد و جعل اسناد شناسایی و هویتی با ۳۶ درصد بیشترین میزان ارتکاب را میان جرائم این حوزه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی جز استان‌های امن کشور در حوزه جرائم خشن و جنایی بوده است از کاهش ۴۴ درصدی کاهش وقوع قتل در استان خبرداد و گفت: کشف جرائم جنایی در سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش ۱۸۹ درصدی داشته است که انگیزه بیشتر جرائم کشف شده نیز اختلاف حساب و منازعات بر سر مسائل مالی و نیز اختلافات خانوادگی بوده است.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان غربی در تشریح عملکرد فرماندهی انتظامی استان از دستگیری ۱۰۴۰ نفر سارق از آغاز سال جاری تاکنون خبر داد و تصریح کرد: ارزش ریالی اموال مکشوفه به سرقت رفته توسط این سارقین ۲۹ میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه ۹۱ درصد از سرقت‌های انجام شده در استان منجر به کشف شده است افزود: این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ غنی زاده با اشاره به متلاشی شدن ۱۴ باند انواع سرقت در سال جاری خاطرنشان کرد: در راستای متلاشی شدن این باندها ۳۹ نفر سارق که ۱۶۸ فقره سرقت را مرکتب شده بودند دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان غربی، حوزه جرائم اقتصادی را به لحاظ مرتبط بودن با بیت المال و حقوق حاکمیتی یکی از پرکار ترین حوزه های فرماندهی انتظامی استان خواند و تصریح کرد: در دو ماهه سال جاری ۵۸ فقره جرائم اقتصادی به ارزش بالغ بر ۳۶۷ میلیارد ریال در سطح استان کشف و ۵۸ نفر متهم به مقامات قضایی معرفی شده است که کشفیات این حوزه نیز نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۸ درصدی مواجه بوده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴ فقره پرونده زمین خواری از اراضی ملی با مساحت بیش از ۳۴۶ هزار مترمربع و ارزش ریالی ۷۰ میلیارد ریال تشکیل شده است که در این راستا نیز ۳۴ نفر زمین خوار دستگیر و تمامی اراضی اشاره شده خلع ید و به بیت المال بازگردانده شد.
انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مسافر گرفتار در برف و کولاک

۶۶ مسافر گرفتار در برف و کولاک در آذربایجان غربی نجات یافتند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سعید رهبر با اشاره به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *