صفحه اصلی / استان ها / گیلان / برگزاری جشن بزرگ هند در سه شهر ایران

برگزاری جشن بزرگ هند در سه شهر ایران

رایزن فرهنگی سفارت هند در تهران از برگزاری جشن بزرگ هند در سه شهر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر «مهدی باغفلکی»، همزمان با آغاز دور برگشت رالی بین المللی کریدور شمال – جنوب که بین چهار کشور هند، ایران، آذربایجان و روسیه برگزار می‌شود، در مرز زمینی آستارا، اظهار کرد: روابط بین دو کشور هند و جمهوری اسلامی ایران بسیار حسنه و رو به گسترش است.

وی با بیان این‌که در سفر اخیر دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به هند، تفاهمنامه‌هایی در بخش‌های مختلف امضا شد، ادامه داد : یکی از این تفاهمنامه‌ها، برگزاری جشن بزرگ هند در جمهوری اسلامی ایران بود.

باغفلکی با تأکید بر این‌که این جشن تا دو ماه دیگر و همزمان با فصل تابستان در ابعاد و حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود، تصریح کرد: برپایی نمایشگاه، اجرای کنسرت موسیقی، معرفی صنعت نساجی هند و سایر برنامه‌ها در دستور کار مجریان این جشن قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که این جشن با هماهنگی و همکاری میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سه شهر بزرگ ایران برگزار می‌شود، افزود: شهرهای تهران، اصفهان و شیراز میزبان این جشن خواهند بود.

رایزن فرهنگی سفارت هند در تهران در بخش پایانی سخنان خود با بیان این‌که همواره دو کشور در ابعاد مختلف همکاری داشته‌اند، افزود: ارتباط فرهنگی و علمی بین دانشگاه‌های دو کشور همچنان در حال انجام است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

زن گیلانی رزمنده در لنگرود

برگزاری گردهمایی ۳۴۰ زن گیلانی رزمنده در لنگرود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سمیه اقدامی از برگزاری هفتمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *