صفحه اصلی / سیاسی / سیاست داخلی / شهر سامرا برای نخستین بار برای زائران اربعین حسینی بازگشایی می شود

وزیر کشور:

شهر سامرا برای نخستین بار برای زائران اربعین حسینی بازگشایی می شود

در دیدار معاون وزیر کشور عراق با رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران طرف عراقی برای بازگشایی گذرگاه های جدید مرزی برای برگزاری هر چه بهتر مراسم اربعین حسینی قول مساعد داد.

image.png

به گزارش کسب و کار نیوز، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور عصر امروز در دیدار سپهبد محمد بدر معاون وزیر کشور عراق با اشاره به برگزاری مراسم اربعین در سال گذشته اظهار داشت: مراسم اربعین حسینی در سال گذشته منظم تر، بهتر، آرام تر و باشکوه تر برگزار شد.

وی در ادامه افزود: وزارت کشور عراق  در ارائه خدمات به زائران در سال گذشته اقدامات بسیار زیادی انجام داد همچنین مرزها در دو طرف به خوبی کنترل شد که موجب شد خروج غیرمجاز در مرزها نداشته باشیم.

وزیر کشور تصریح کرد: رئیس‌جمهوری نیز در اظهاراتی اقدامات دولت و وزارت کشور عراق در برگزاری مراسم اربعین حسینی را مثبت توصیف کرده و تشکر کردند همچنین بنده در نامه ای که به رهبر معظم انقلاب در خصوص برگزاری مراسم اربعین حسنی نوشتم بر همکاری دولت و وزارت کشور عراق تاکید کرده ام که توفیقات حاصل شده نتیجه این همکاری ها بوده است.

رحمانی فضلی گفت: تنها مشکل ما در سال گذشته مربوط به عدم بازگشایی مرز خسروی علی رغم توافقات قبلی بود که امیدواریم انشالله با توجه به تفاهم نامه جدید بتوانیم در مراسم سال جاری شاهد بازگشاییگذرگاه‌های جدید خسروی وشیلان  باشیم.

وی یادآور شد: انشاالله با همکاری بیش از پیش ایران و عراق بتوانیم مراسم اربعین حسینی را در سال جاری با شکوه تر از گذشته برگزار کنیم.

سپهبد محمد بدر معاون وزیر کشور عراق در این دیدار با بیان اینکه برای نخستین بار شهر سامرا برای زائران بازگشایی می‌شود، گفت: براساس دستور نخست وزیر و وزیر کشور عراق کلیه خدمات و امنیت زائران اربعین حسینی تامین خواهد شد.

وی تصریح کرد: نسبت به بازگشایی گذرگاه‌های جدید شخص نخست وزیر بر این موضوع تاکید داشتند و این کار انجام خواهد شد، همچنین در یادداشت تفاهم نامه جدید هم بازگشایی گذرگاه‌های خسروی و شیلان مورد تاکید قرار گرفته است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

nobakht

۵۰۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌ دولت به سازمان تأمین اجتماعی تسویه شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در اجرای مصوبات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *