صفحه اصلی / اقتصادی / صنعت و معدن / بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال به بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداخت شد

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت:

بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال به بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداخت شد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت از پرداخت بیش از 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات، به منظور تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط و در قالب طرح رونق تولید در سال 96 خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، «رضا رحمانی» روز دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه ۲۸ هزار و ۵۲۹ واحد کوچک و متوسط صنعتی، معدنی، کشاورزی و گردشگری از این تسهیلات استفاده کرده اند، افزود: این تسهیلات در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی پرداخت شد.
به گفته رحمانی، در سال ۹۶ بیش از پنج هزار و ۸۵۱ پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۲۹۸ هزار میلیارد ریالی صادر شد و پیش‌بینی می‌شود، برای ۱۰۳ هزار و ۴۵۵ نفر ایجاد اشتغال شده باشد.
وی افزود: پروانه های بهره برداری صادر شده نسبت به سال ۹۵ رشد ۳٫۵ درصدی داشته و اشتغالزایی آن ۱۶٫۲ درصد رشد داشته است.
رحمانی یادآور شد: سال گذشته ۲۰ هزار و ۷۰۰ فقره جواز تاسیس صادر شده و پیش‌بینی می‌شود که برای ۴۷۶ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد بشود.
وی از صدور ۹۹۸ فقره پروانه اکتشاف معدنی و رشد ۲۵٫۵ درصدی آن نسبت به سال ۹۵ خبر داد و گفت: میزان اشتغال از این محل با رشد ۴۷٫۵ درصدی به پنج هزار و ۹۳۸ نفر خواهد رسید.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد ۷٫۹ درصدی مصرف برق و ۴٫۵ درصدی مصرف گاز واحدهای صنعتی، این موارد را ناشی از افزایش فعالیت واحدهای صنعتی دانست.
وی یادآور شد: سال گذشته حمل و نقل جاده ای داخلی ۹٫۷ درصد و ترانزیت ۲۰ درصد رشد داشته است.
اقتصام *۳۰۶۵*۱۰۷۰*۶۰۷۵

همچنین مطالعه کنید:

مدرس خیابانی

صنایع غیرنظامی نیز باید همچون صنایع دفاعی خوداتکا شوند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شاتا، حسین مدرس خیابانی در بازدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *