صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / کارت های بانکی مشترک ایران و ترکیه در راه است

کارت های بانکی مشترک ایران و ترکیه در راه است

مدیرعامل بانک ملی ایران در دیدار مدیرعامل «زراعت بانک» ترکیه گفت: مقرر است کارت های بانکی بین 2 کشور استفاده شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، مدیرعامل بانک ملی ایران در دیدار مدیرعامل «زراعت بانک» ترکیه گفت: مقرر است کارت های بانکی بین ۲ کشور استفاده شود.
«محمدرضا حسین زاده» در این دیدار افزود: سالیانه گردشگران زیادی از ایران و ترکیه به کشورهای یکدیگر سفر می کنند و استفاده از این کارت ها می تواند موجب رونق صنعت گردشگری شود.
وی یادآوری کرد بانک ملی برای نخستین بار در پی قرارداد پیمان پولی – سوآپ ارزی با ترکیه گشایش اعتبار اسنادی (ال.سی) را انجام داد که استقبال بازرگانان ایرانی و ترکیه ای بسیار مناسب بود.

** کارت های بانکی مشترک؛ راه رونق تجاری
مدیرعامل و رییس کانون بانک های ترکیه نیز گفت: استفاده از کارت های بانکی مشترک می تواند به تبادل ارز ۲کشور با یکدیگر و رونق تجارت کمک کند.
«حسین آیدین» بر توسعه همکاری ها ۲بانک برای تسهیل فعالیت های تجاری و گردشگری ایران و ترکیه تاکید کرد و از سفر وزیر اقتصاد این کشور به ایران خبر داد.
آیدین افزود: وزیر اقتصاد ترکیه پس از سفر به ایران به ازبکستان می رود و در صورت شناسایی و معرفی بازرگانان ایرانی در ازبکستان آمادگی داریم همکاری های لازم را با آنان داشته باشیم.
در این دیدار قرار شد کمیته هایی فنی برای پیگیری همکاری ها در ۲ بانک تشکیل شود.
نزدیک به چهار سال پیش استفاده از پول ملی در تجارت تهران و آنکارا مطرح شد. این موضوع در سفر فروردین سال ۱۳۹۴ رییس جمهوری ترکیه به تهران شکل جدی به خود گرفت.
پیمان ارزی ایران و ترکیه در سال ۱۳۹۶ با امضای مسوولان بانکی نهایی شد.
سرانجام بیست و هفتم فروردین ماه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اجرای پیمان ارزی دوجانبه (سوآپ ارزی) ایران و ترکیه با گشایش اولین اعتبار اسنادی در بانک ملی ایران خبر داد.
اداره آمار تجاری ترکیه در پایان سال ۲۰۱۷ اعلام کرد حجم تجاری ۲ طرف به ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسیده است.

همچنین مطالعه کنید:

غلامحسین شافعی

هدف از تحریم‌ها سلب اعتماد و از هم گسیختگی بین ملت و دولت است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *