صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / ترامپ: هرگز با بودجه یک میلیارد دلاری برای ساخت سفارت در قدس موافقت نمی‌کنم

ترامپ: هرگز با بودجه یک میلیارد دلاری برای ساخت سفارت در قدس موافقت نمی‌کنم

دونالد ترامپ تاکید کرد، طرح پیشنهادی برای ساختن سفارتخانه جدید آمریکا در قدس با بودجه یک میلیارد دلار را رد کرده و به جای آن سفارتخانه باید با کمتر از نیم میلیون دلار آماده بهره برداری باشد.

دونالد ترامپ

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از پایگاه بلومبرگ، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در این رابطه گفت: اسنادی برای امضا کردن به من داده شده که درخواست بیش از یک میلیارد دلار برای ساخت یک سفارتخانه را داشت. من در پای این اسناد یک امضای ناتمام گذاشتم و زیر رقم خط کشیده‌ام. من کلمه ترامپ را در امضا قرار نداده‌ام‌.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت، با دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل تماس گرفته و درباره این هزینه از او سوال پرسیده است.

ترامپ ادامه داد: فریدمن به من گفت که می‌تواند این سفارتخانه را با ۱۵۰ هزار دلار از طریق نوسازی بخشی از یک ملک متعلق به آمریکا در شهر قدس بسازد و به جای آنکه از الان ساختش تا ۱۰ سال دیگر طول بکشد می‌توانیم آن را در عرض سه ماه افتتاح کنیم.

ترامپ خاطر نشان کرد که با بودجه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلاری برای این سفارتخانه موافقت کرده است.

او گفت: این سفارتخانه زیبا خواهد بود و می‌تواند در عین حال موقتی باشد.

وی افزود: این نحوه عملکرد دولت است. آنها می‌خواستند یک میلیارد دلار برای ما هزینه بتراشند و ما می‌خواهیم کمتر از نیم میلیون دلار برای آن صرف کنیم.

ترامپ اواخر سال گذشته میلادی اعلام کرد که آمریکا قصد دارد سفارتخانه خود در اسرائیل را از شهر تل‌آویو به شهر قدس منتقل کند و این شهر را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد.

ترامپ همچنین گفت که ممکن است برای شرکت در مراسم افتتاح این سفارتخانه جدید به شهر قدس سفر کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *