صفحه اصلی / فرهنگی / تجسمی / آغاز هفته گرافیک با افتتاح نمایشگاه طراحی بازی های کامپیوتری و خط انجمن

آغاز هفته گرافیک

آغاز هفته گرافیک با افتتاح نمایشگاه طراحی بازی های کامپیوتری و خط انجمن

همزمان با روز جهانی گرافیک نمایشگاه هفته گرافیک متشکل از دو بخش طراحی بازی های کامپیوتری و نمایشگاه خط انجمن جمعه شب با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

همزمان با روز جهانی گرافیک نمایشگاه هفته گرافیک متشکل از دو بخش طراحی بازی های کامپیوتری و نمایشگاه خط انجمن جمعه شب با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح نمایشگاه هفته گرافیک گفت: اردیبهشت که زیباترین ماه سال است با هنر و فرهنگ عجین شده است و در این ماه ضمن برگزاری هفته گرافیک و تئاتر شاهد برگزاری بزرگداشت بزرگانی چون سعدی و فردوسی هستیم.
حسینی با اشاره به جوان بودن گرافیک در ایران، گفت: پیش از این که گرافیک به معنای امروزی را در ایران تجربه کنیم در طول هزاره های تاریخ طراحی را مشق کرده ایم، آثاری که در فرهنگ و تمدن ما جاودان شده اند.
در این مراسم همچنین مصطفی اسداللهی، رئیس انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران نیز گفت: طراحی گرافیک یکی از مهم ترین مشاغل بوده و از قدرت رسانه ای بالایی برخوردار است.
اسداللهی همچنین ابراز امیدواری کرد که در انتخابات پیش روی انجمن صنفی طراحان گرافیک،شاهد حضور پررنگ گرافیست های جوان باشیم.
در ادامه امیربرمکی، بازی ساز گفت: در سال های اخیر صنعت بازی و سرگرمی در کشور ما با اقبال روبرو شده است و بسیاری از افراد در چرخه ای که این صنعت به وجود آورده امرار معاش می کنند.
برمکی افزود: تیم بازی سازی متشکل از افراد مختلفی از جمله طراح گرافیک٬ هنرمند٬ تیم فنی و تیم فروش است و هنگامی یک بازی خوب ساخته می شود که تعاملات میان این افراد به خوبی انجام شود.
در مراسم افتتاح نمایشگاه گرافیک همچنین از فونت انجمن طراحان گرافیک ایران که توسط هیربد لطفیان طراحی شده رونمایی شد؛ این فونت یکی از کامل ترین فونت های فارسی است و از ماه آینده در اختیار طراحان گذاشته خواهد شد.
‘نمایشگاه گرافیک و پوستر‌های تئاتر ایران’ در گالری‌های ممیز، پاییز، زمستان و میرمیران خانه هنرمندان از تاریخ ۷ تا ۱۴ اردیبهشت برای عموم قابل بازدید است.

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل بازار فیلم منطقه‌ای؛ مهم‌ترین راهبرد سینمای ایران در دوران جدید

به گزارش کسب و کار نیوز، علیرضا تابش در چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سلیمانیه در پنل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *