صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / ناتو از موافقت ترکیه با خرید سامانه‌های موشکی اروپایی خبر داد

ناتو از موافقت ترکیه با خرید سامانه‌های موشکی اروپایی خبر داد

دبیرکل ناتو از اعلام آمادگی آنکارا درباره همکاری با پاریس و رم در زمینه خرید سامانه دفاع هوایی فرانسوی-ایطالیایی"SAMP/T" خبر داد.

استولتنبرگ

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اظهار کرد، قرارداد خرید سامانه دفاع هوایی به هر کشور عضو ناتو مربوط می‌شود و آن کشور به طور مستقل در این باره تصمیم می‌گیرد.

دبیرکل ناتو در عین حال افزود: موضوعات این چنینی باعث نگرانی تعدادی از کشورهای عضو ناتو می‌شود.

همچنین اخبار رسمی حاکی از آن است که ترکیه در حال بحث و رایزنی با آمریکا درباره تجهیز ترکیه به سیستم دفاع هوایی آمریکا از نوع‌ پاتریوت “PATRIOT” است.

پس از اینکه مسکو و آنکارا توافقنامه‌ای را مبنی بر تحویل سامانه موشکی “اس-۴۰۰” از سوی روسیه به ترکیه امضا کردند، پیشنهادات فروش سلاح و سیستم‌های دفاع هوایی از سوی کشورهای عضو ناتو به ترکیه روند رو به رشدی داشته است.

از سوی دیگر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرده که علی رغم اعمال تحریم از سوی آمریکا، کشورش از خرید سامانه اس-۴۰۰ صرف نظر نمی‌کند.

اردوغان در نهم آوریل اظهار کرده بود که خرید سامانه اس-۴۰۰ توسط ترکیه باعث نگرانی چند کشور دیگر می‌شود اما ترکیه به مسیرش ادامه می‌دهد چرا که این معامله در زمینه حفظ امنیت کشور است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

وزارت خارجه

 پاسخ ایران به اقدامات آمریکا قاطع خواهد بود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *